كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سیر عقاید و اندیشه های سیاسی از عرب تا چنگیز

سیر عقاید و اندیشه های سیاسی از عرب تا چنگیز

نویسنده: عذری خزائلی
ناشر: اندیشه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 194
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1350 - دوره چاپ:

کمیاب - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

ساختارهای تاریخی اجتماع کلید تاریخ است، اگر تاریخ نویس، از تاریخ اجتماعی به درستی نداند، نمی تواند مسائل تاریخی را تشخیص دهد، و اغفال دروغ نامه هایی بنام کتاب تاریخ می شود.

جامعه شناسی تاریخی ابتدای دانش تاریخ است. با پیدایش اسلام و از بین رفتن طبقات اجتماعی، هجوم روستاییان به شهر ها و روستا های بزرگتر افزایش یافت، و یکی دو قرن بعد از اسلام، شهر های بیشتر و بزرگتر می شوند. تا حدودی مانند قرن اول اسلامی، در بغداد خلفا که در اصل ایرانی هستند، یکی پس از دیگری عزل و نصب میشدند، و حاکمان جدید منصوب می گردیدند. این حاکمان و شهر نشین های جدید با نداشتن پیشینه فکری و ذهنی جهت تحلیل این تحولات به جنگ های دائم پرداختند، بغدادیها چندان بدشان نمی آمد، که از آب گل آلود ماهی بگیرند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سیر عقاید و اندیشه های سیاسی از عرب تا چنگیز

  • ناشر: اندیشه
  • کد کتاب: 72038 - 32/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: عذری خزائلی, تاریخ اجتماعی ایران, جامعه شناسی ایران, تاریخ سیاسی ایران, اندیشه های سیاسی, فلسفه سیاسی, علوم سیاسی, کتاب سیر عقاید و اندیشه های سیاسی از عرب تا چنگیز