منو
سبد خرید

سیر تحولات استعمار در ایران

سیر تحولات استعمار در ایران
-10 %
سیر تحولات استعمار در ایران
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143956 - 93/5
  • وزن: 0.30kg
540,000 ریال
600,000 ریال

سیر تحولات استعمار در ایران

نویسنده: علیرضا ثقفی خراسانی
ناشر: نیکا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 279
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ : 1

کیفیت : نو ؛ لبه عطف کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

تحولات اقتصادی اجتماعی ایران پس از ظهور سرمایه داری

بعد از فرو پاشاندن سیستم سوسیالیستی در جهان ، امپریالیست ها خیز لجام گسیخته ای علیه دستاورد های بشریت در تمامی عرصه های زندگی اجتماعی برداشته تا امتیازاتی که به علت وجود و تأثیر نظام سوسیالیستی ، سرمایه داری جهانی به زحمت کشان داده بود ، از آنان پس گیرد . خیل عظیمی تئوریسین و تئوری ساز راهم واداشته است تا هجوم سرمایه را در تمامی زمینه ها توجیه کنند . در این میان تئوری بافان حراف و کلاش خدمت گزار امپریالیسم هر کدام مأموریتی را مطابق صلاحدید اربابانشان بر عهده گرفته اند .

کتاب در  سه بخش تنظیم ، از روند شکل گیری ، انسجام نظام سرمایه داری و نفوذ اختاپوس وار آن به کشور ما حاوی توضیحات آموزنده و مفیدی می باشد . با مطالعه ی کتاب خواننده در می یابد ، طی حدود دو قرنی که از ورود استعمار به کشور ما می گذرد ، چه مصیبتی بر سر مردمان زحمت کش ، از این میهمان ناخوانده وارد آمده ، همچنین از فجایعی که برای تأمین منافع غارت گرانه ، استعمار گران مرتکب شده اند ، به اطلاعات در خور تأمل و تعمقی دست خواهد یافت .

نگارنده در این مقال نمی خواهد از لطماتی که استعمار گران با هم دستی حاکمان مزدور بر کشورمان زده اند ، سخن گوید . خوانندۀ کتاب به دریافتی روشن از خطوطی کلی سیاست های استعمار گران و همدستان داخلی اش نائل خواهد شد ، که چه سان مغول وار به تاراج و غارت دست می یازند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات