كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سیری در سپهر جان

سیری در سپهر جان

مترجم: مصطفی ملکیان
ناشر: نگاه معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

 کتابی که پیش رو دارید مجموعه‌ای است از ترجمه‌ی 11 اثر از 9 نویسنده که هریک از آن‌ها به موضوعات معنوی ازجمله دعوت به‌سوی عالم بالا که سرآغاز آن فروروی در عالم درون است، می‌پردازند؛ اما آنچه نویسنده‌ی این اثر بیشتر به آن توجه نشان داده است مقالات آلدوس هاکسلی است، زیرا ازنظر او هالسکی در آثارش از بینش عمیق معنوی برخوردار است.

...قبلا نشان داده شد که ما در آنجا که طالب تصوراتیم اضطرارا جاهلیم و طالب همه‌ی اصناف علم. در آنجا که طالب براهینیم جاهلیم و طالب علم عقلی. مادام که طالب تصورات خاص واضح و قطعی‌ایم طالب علم قطع و علم قطعی‌ایم. در آنجا که نه خودمان علم داریم و نه شهادت دیگران را در اختیار داریم تا عقلمان را بر روی آن استوار سازیم طالب احتمالیم تا موافقت ما در امور تحت هدایت آن باشد.

با مقدمه قراردادن این امور، به گمان من می‌توانیم معیارهای ایمان و عقل و مرزهای میان آن‌ها را تعیین و تثبیت کنیم؛ معیارها و مرزهایی که فقدان آن‌ها احتمالا، اگر نگوییم علت نابسامانی‌های بزرگ، لااقل علت مناقشات عظیم و شاید اشتباهات فاحش در جهان بوده است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سیری در سپهر جان

  • 250,000ریال
  • 209,000ریال

برچسب ها: مصطفی ملکیان, مقالات ادبی, مقالات فلسفی, فلسفه عرفانی, مقالات عرفانی, عقل و ایمان, کتاب سیری در سپهر جان