دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سیدجمال الدین حسینی پایه گذار نهضتهای اسلامی

سیدجمال الدین حسینی پایه گذار نهضت های اسلامی

نویسنده: صدر واثقی
ناشر: پیام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 456
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1355 
دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو (بدون روکش)

 

مروری بر کتاب

اندیشه های سیاسی سید جمال تاثیر غیر قابل انکاری در رشد، ظهورآزادی خواهی و مشروطه طلبی مردم ایران و بسیاری از کشورهای اسلامی داشت. سیدجمال الدین اسدآبادی به دلیل سفرهای زیاد به دیگر کشورها با فرهنگ و آیین آنها آشنا می شد و به همین سبب بسیاری از کشورها ادعا می کنند که وی متعلق به آنجا است.

این عالم فرهیخته علاوه بر دیدار با حکام و دولتمردان به میان توده های مردمی نیز می رفت و با آن ها دیدار و گفت و گو می کرد و برایشان در مسجدها، مرکزهای فرهنگی و حتی در قهوه خانه های عمومی سخنرانی می کرد. این اقدامات بسیار نتیجه بخش بود که البته گاهی با برخوردهای خشن و تند عوامل وابسته به حکومت ها همراه می شد.

اندیشه‌های وی اهمیت فراوانی دارد، بحث و بررسی درباره او همواره مورد توجه پژوهندگان و تاریخ‌نگاران بوده است. حقیقت آن است که تاثیر بنیان‌های فکری اسد آبادی، توجه او به مساله اتحاد اسلام و پی‌ریزی مبارزات ضد استعماری که در زمان او و سالیان بعد در سرزمین‌های اسلامی صورت گرفت، موضوعی غیر قابل انکار است.

کتاب واثقی شامل سی و دو فصل درباره زندگی سید جمال‌الدین است. دو فصل آخر کتاب اختصاص به اندیشه‌های این متفکر اسلامی دارد. کتاب واثقی پایان‌نامه تحصیلی اوست که با راهنمایی استاد شهید مرتضی مطهری فراهم آمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات