كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سیاهی چسبناک شب

سیاهی چسبناک شب

نویسنده: س . محمود حسینی زاد
ناشر: کاروان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 94
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

گاهی یک کلمه است ، گاهی یک لحظه ، که می تواند زندگیت را زیر و رو کند . کلمه را نگوئی و لحظه را از دست بدهی ، عمری حسرت به جا می ماند . کدام یک از ما تجربه اش را نکرده ایم و تجربه اش را نداشته ایم ؟ کلمه ای که باید می گفتیم و نگفتیم . عکس العملی که باید نشان می دادیم و ندادیم .

سیاهی چسبناک شب ، از این لحظه ها و از این حسرت ها می گوید : آشنایی با جوانی کتابفروش و خوش برخورد ، نسیمی است در زندگی مردی پا به سن گذاشته و تنها مانده .نسیم که توفان می شود ، مرد می ماند چه تصمیمی بگیرد ....

می‌شناسیدش؟ بله. به زبان اصلی؟ بله. خوش‌به‌حال‌تون، اسمش رو شنیده بودم ولی چیزی از شعرهاش رو نخونده بودم. فقط همین ترجمه رو خوندم. همین یکی دو روز. مرد اگر نمی‌پرسید خب نظرتون چیه بد می‌شد. عالیه، بعضی شعرهاش... سبک خاصیه. متأسفانه آلمانی نمی‌دونم. بعد نگاهش را دوخت به نگاه مرد. اگر فرصتی داشتید که بِهِم بگید ترجمه‌ش چه‌طوره، ممنون می‌شم.

می‌خونم، هر وقت از این‌جا رد شدم، می‌گم. تشکر. یک مجموعه‌ی جدید اومده، شعرهای معاصر آلمان، می‌خواهید... نه دیدم، ممنون. امری باشه... و بعد هم تعارف سر پول. جوان آن‌چنان صمیمی گفت به عنوان هدیه قبول کنید. که مرد دودل شد. بعد پول را داد. تشکر کرد و نگاهی به مرد جوان انداخت و به چشم‌هایی که باز پُر بود از خنده و به دستی که سویش دراز شده بود. مرد کمی مردد دست جلو برد و جوان به‌گرمی دستش را فشرد. مرد سری تکان داد و رفت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سیاهی چسبناک شب

  • ناشر: کاروان
  • کد کتاب: 105374 - 8/5
  • موجودی: در انبار
  • 80,000ریال
  • 72,000ریال

برچسب ها: س . محمود حسینی زاد, داستان های فارسی, کتاب سیاهی چسبناک شب