كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سیاست ورزی زیبایی شناسی

سیاست ورزی زیبایی شناسی

نویسنده:  ژاک رانسیر , اسلاوی ژیژک
مترجم: فتاح محمدی
ناشر: هزاره سوم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

همراه با مقاله ای از اسلاوی ژیژک

نظریه پردازان مارکسیست معتقدند که هنر تاثیری پردامنه و سازنده بر حوزه های مختلف حیات مادی و فرهنگی دارد و نقش فعال در فرآیند متحول ساختن دنیای واقع ایفا میکند. این بدان معنا است که نه فقط تاریخ هنر، بلکه نقش هنرمند را هم در حیات نسلهای آتی، باید با ملاحظة جنگ طبقاتی مورد ارزیابی مجدد قرار داد. در واقع، هنرمند مارکسیستی از مردم میخواهد تا سنتی اندیشیدن را که از لحاظ سیاسی فاقد اعتبار است، کنار بگذارند: اما آنچه اهمیت دارد این است که این نظریه در قرن بیستم، بر سر مسالة «نوپردازی»، به ویژه با مدرنیسم در تعارض است.

یک هنرمند دارای اندیشه های سیاسی جنبه های زیبایی شناسی آثار هنری را با نگاه خودش توضیح می دهد و  آثار متفاوت را در کنار یکدیگر گذاشته ون قد می کند. برای تعریف درست رئالیسم نیز از افکار هنرمندان زیادی در این کتاب بهره برداری شده و هدف آن کشف معنای دقیق واقع گرایی است و محور کتاب نیز همین است. به هرحال جای خالی این کتاب در فرهنگ ایرانی حس می شد.این کتاب می تواند مردم را با نگاه جدید خود آشنا کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سیاست ورزی زیبایی شناسی

  • ناشر: هزاره سوم
  • کد کتاب: 102387- 102/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ژاک رانسیر, اسلاوی ژیژک, فتاح محمدی, فلسفه سیاسی, جامعه شناسی سیاسی, سیاست اجتماعی, زیبایی شناسی, کتاب سیاست ورزی زیبایی شناسی