کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
سیاست عشایری دولت پهلوی اول

سیاست عشایری دولت پهلوی اول

نویسنده: نفیسه واعظ
ناشر: تاریخ ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 600
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در این کتاب سیاست ها و عملکردهای «رضاشاه» در رابطه با ایلات و عشایر مناطق مختلف ایران بررسی شده است.

اهمیت این اثر در آن است که چگونگی مرحله گذر از سنت به مدرنیسم را، د رجامعه ای که یک سوم آن را ایلات و عشایر تشکیل می دادند، تجزیه و تحلیل کرده، و خط مشی دولت متمرکز در قبال آن جامعه سنتی را به دقت نشان داده است.

فقدان پژوهش مستقلی درباره چاره اندیشی دولت «رضا شاه» برای خاتمه یا حل مسئله ایلات و عشایر، سبب شده است که کتاب حاضر، به صورت منبع و ماخذی پایه برای تحقیق و آگاهی از سیاست عشایری حکومت، در دوره پهلوی اول در آید.

این کتاب با استفاده گسترده و دقیق از اسناد مطبوعات و منابع دست اول داخلی وخارجی نوشته شده و با طرح بحث هایی کاملا نو، به این موضوع پرداخته است. نویسنده، با دیدی علمی و پژوهشی، بدون ذهنیت گرایی وپیشداوری، سیاست ها و عملکردهای دولت پهلوی اول در قبال ایلات وعشایر ایران، تبعات این سیاست ها در جامعه ایلی وعشایری و چرایی مبارزه آنان با «رضاشاه» را بررسی و تجزیه و تحلیل کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سیاست عشایری دولت پهلوی اول

  • 0ریال

برچسب ها: نفیسه واعظ, پهلوی, رضا شاه, عشایر ایران, رضا خان, کتاب سیاست عشایری دولت پهلوی اول