دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سیاست ؛ زرکوب

سیاست

نویسنده: اندرو هیوود
مترجم: عبدالرحمن عالم
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 666
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

با توجه خاص به وابستگی متقابل رویدادهای داخلی و جهانی در سیاست های امروزی ، این آخرین نسخه متن ایده آل دیگری است که به دانشجویان توصیه می شود. در این کتاب از واحدهای مقدماتی در برنامه های سیاست و روابط بین الملل گرفته تا راهبردهای جدید برای حل بن بست های سیاسی در آن به بحث گذاشته می شود.

این کتاب از جهت نظمی که در نگارش و دسته بندی محتویات خویش دارد می تواند بسیار به آکادمی های علوم سیاسی در پیشبرد اهدافشان کمک کند. به دانشجویان در تمام سطوح کمک می کند تا آگاهی انتقادی و همچنین دیدگاه های خود را توسعه دهند.

برای تحلیل و تبیین مسائل بسیار گسترده عرصه سیاست و روابط بین الملل ده ها تئوری سنتی و مدرن و فرامدرن وجود دارد.هرچند هنوز اندیشمندان به خصوص حوزه سیاست بین الملل که حوزه ای محدودتر از روابط بین الملل است به اجماعی بر سر صدور یک تئوری مسلط در این حوزه نرسیده و به نظر می رسد و نخواهند رسید اما تئوری انتقال قدرت ای. 

عبدالرحمن عالم متولد 1329 است. لیسانس علوم سیاسی خود را در سال 1353، فوق لیسانس روابط بین الملل را در سال 1356 و دکتری علوم سیاسی را در سال 1362 از دانشکده ی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران اخذ کرد. او هم اکنون عضو هیئت علمی دانشکده ی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.

سیاست، موضوعی پرجاذبه و هیجان انگیز و درعین حال بسیار فراگیر و دربرگیرنده ی عرصه های گوناگونی مانند حکومت مقایسه ای، فلسفه ی سیاسی، روابط بین الملل، و اقتصاد سیاسی است. کتاب سیاست رهیافتی نو و درونی به این موضوع است؛ کتابی برانگیزنده، کوتاه گو، آسان فهم برای همه، و به راستی آغازگر بررسی همه سونگر سیاست، که از چشم اندازی جهانی نوشته شده است، و موضوع های تازه ای مانند جهانی شدن، منطقه گرایی، گرایش به گوناگونی فرهنگ ها یا چندگانگی فرهنگی، تأثیر رسانه های همگانی، شکل های نو ارتباطات سیاسی و گذار از حکومت به حکومتداری را هم مطرح می کند.

از ویژگی های کتاب این است که:

 موضوع های اصلی هر فصل در آغاز آن و خلاصه ای سودمند و فراگیر از مطالب فصل در پایان ارائه شده است.
 پرسش هایی برانگیزنده ی بحث بیشتر مطرح شده است.
 اصطلاحات اصلی و مفهوم ها برجسته، روشن، و به سادگی توضیح داده شده اند.
 آگاهی هایی درباره ی متفکران اصلی اندیشه ی سیاسی داده شده است.
 برای مطالعه ی بیشتر منابعی پیشنهاد شده است.
 فهرستی از اصطلاحات سیاسی در پایان کتاب ارائه شده است.
 به مفهوم های اصلی و اندیشه های متفکران بزرگ در سراسر کتاب ارجاع شده است.

فهرست

ماهیت جامعه ی خوب چیست؟
 آیا در دوران جهانی شدن، ملت آینده ای دارد؟
 آیا انتخابات دموکراسی را ارتقا می بخشد یا فقط آن را منظم و کنترل می کند؟
 حکومت چگونه سازمان یافته است؟
 آیا می توان ساختارهای حکومت را اصلاح کرد؟
 چرا برخی نظام های سیاسی موفق تر از نظام های دیگرند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات