منو
سبد خرید

سگ فیلسوف

سگ فیلسوف
درحال حاضر موجود نمی باشد
سگ فیلسوف
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 117909 - 38/4
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 15
0 ریال

سگ فیلسوف

نویسنده: رایموند گایتا
مترجم: اسدالله کشاورزی
ناشر: روز آمد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 256
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

قصد این کتاب به هیچ‌وجه عامه‌فهم کردن فلسفه نیست. آمیختن داستان‌سرایی و فلسفه، بدون آن که داستان را به مثال‌های فلسفی دور و دراز تبدیل کنیم و بدون آنکه از اصول فلسفی به بهای خلق یک داستان خوب تخطی کنیم، از بزرگترین چالش‌های نویسنده بوده است.

مردمانی که نمی‌توانند شک در مورد موجودیت ذهن سایر انسان‌ها را جدی بگیرند در عوض به آسانی و به جدیت در مورد ذهن جانوران شک می‌کنند. تصور می کنم که بسیاری از مردم، اینکه ما با هم حرف می‌زنیم و در دنیایی مغروق در گفتار زندگی می‌کنیم را بطلان تلویحی شک نسبت به موجودیت ذهن سایر انسان‌ها تلقی می‌کنند، حتی اگر نتوانند دلیل این را توضیح دهند.اما، آنها می‌گویند جانوران نمی‌توانند از آنچه درسرهایشان می‌گذارد به ما حرفی بزنند، و برای همین هرگز از این موضوع آگاه نخواهیم شد، و جانوران همواره برای ما اسرارآمیز باقی خواهند ماند.

کتاب سگ فیلسوف آمیزه‌ای از داستان‌سرایی و تعمق فلسفی بر داستان‌هایی درباره‌ی جانوران است. فلسفه و داستان‌سرایی دو قالب ذهنی متفاوت را می‌طلبد. عموما فلسفه به‌طور مستقیم و انتزاعی به هدف معطوف است و از جزئیاتی که باعث خلق داستان می‌شود گریزان. برخی مطالب فلسفی مورد بحث در سگ فیلسوف دشوارند. واضح است که کار این کتاب نگاهی فلسفی به موضوع مورد نظر است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب سگ فیلسوف

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات