كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سکه های دوره صفویه

سکه های دوره صفویه

نویسنده: فرزانه قائینی 
ناشر: پازینه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

حکومت صفویه به دلایل بسیاری ، یکی از دوره‌های مهم تاریخی کشور ایران است، جنگ‌ها و لشکرکشی‌ها ، شرایط اقتصادی ، مراودات خارجی ، هنرها و در نهایت اوج و حضیض این سلسله خود بنای پرفراز و نشیبی از تاریخ ایران است و سکه در این دوره ، یکی از مراحل تحول‌آفرین خود را بعد از اسلام پشت‌سر می‌گذارد. وجود دارالضرب‌ها در نقاط مختلف ، طبقه‌بندی سکه‌ها بر اساس جنس و عیار و نقش‌های متنوع ، کتیبه‌های نقش شده بر روی سکه‌ها و ... می‌تواند در تحلیل اوضاع تاریخی ، اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی صفویه مهم باشد.

کتاب حاضر به بحث سکه‌شناسی در دوره صفویه اختصاص دارد. تاریخچه و جغرافیای سیاسی سلسله صفویه ، نقش اعتقادات مذهبی در حکومت صفویه ، اوضاع اقتصادی عصر صفویان ، فن و هنر سکه‌زنی ، سکه‌شناسی ، ابزار و دستگاه‌‌های ضرب سکه ، مراحل ضرب سکه ، دستگاه‌های ضرابخانه ، مواد اولیه سکه ، هنر قدسی بر روی سکه ، نام سکه‌های صفویان و سکه شاهان صفویه مباحث اصلی کتاب هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سکه های دوره صفویه

  • ناشر: پازینه
  • کد کتاب: 64851
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 315,000ریال

برچسب ها: فرزانه قائینی, صفویه, صفویان, سکه, تاریخ سکه, تاریخ اقتصادی ایران, کتاب سکه های دوره صفویه