کتاب سکه سازان فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات ماهی

سکه سازان

نویسنده: آندره ژید
مترجم: حسن هنرمندی
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 479
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

این کتاب نخستین رمان آندره ژید نویسنده‌ی فرانسوی است

اثری در نوع خود قابل توجه که در آن به گفته‌ی نویسنده، هیچ مسئله و موضوعی را فروگذار نکرده است. دنیای کودکان و دنیای جوانان و دنیای پیران هر سه در نظر او مهم است.

ساختمان بیرونی سکه سازان از سه بخش تشکیل شده و اشخاص داستان سی و پنج تن هستند که در میان آنان هر گونه آدمی دیده می‌شود.یکی از شخصیت‌های داستان، "پاساوان" نویسنده‌ای است که شرح افکار خود و نیز چگونگی شکل‌گیری رمانی به‌نام "سکه سازان" را در دفترچه‌ی یادداشتی می‌نویسد..

بخش اول شامل هجده فصل است و وقایع آن در پاریس می‌گذرد. بخش دوم در ساسفه یکی از دهکده های سوییس اتفاق می‌افتد و وقایع بخش سوم نیز که مانند بخش اول بار دیگر در پاریس می‌گذرد. زمان داستان بر روی هم از پنج ماه تجاوز نمی‌کند و تاریخ وقوع آن سالهای پیش از جنگ جهانی اول است زیرا سخن از آلفره ژاری نویسنده مشهور در میان است که چشم از جهان فروبست.

سکه سازان در واقع بیش از هر چیز یک رمان انتقادی است اما تنها یک مساله در آن مورد نقد و بررسی قرار نمی‌گیرد بلکه به قول ادوار مهمترین قهرمان داستان “چیزی برایم پیش نیامده که در آن جا نداده باشم و نخواسته باشم در آن وارد سازم، هر چی می‌دانم، هر چه زندگی دیگران و خودم به من می آموزد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سکه سازان

  • ناشر: ماهی
  • کد کتاب: 76860
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آندره ژید, حسن هنرمندی, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, کتاب سکه سازان