کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
سکه سازان

سکه سازان

نویسنده: آندره ژید
مترجم: حسن هنرمندی
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 479
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ:


مروری بر کتاب

این کتاب نخستین رمان آندره ژید نویسنده‌ی فرانسوی است.اثری در نوع خود قابل توجه که در آن به گفته‌ی نویسنده، هیچ مسئله و موضوعی را فروگذار نکرده است. دنیای کودکان و دنیای جوانان و دنیای پیران هر سه در نظر او مهم است.

ساختمان بیرونی سکه سازان از سه بخش تشکیل شده و اشخاص داستان سی و پنج تن هستند که در میان آنان هر گونه آدمی دیده می‌شود.یکی از شخصیت‌های داستان، "پاساوان" نویسنده‌ای است که شرح افکار خود و نیز چگونگی شکل‌گیری رمانی به‌نام "سکه سازان" را در دفترچه‌ی یادداشتی می‌نویسد..

بخش اول شامل هجده فصل است و وقایع آن در پاریس می‌گذرد. بخش دوم در ساسفه یکی از دهکده های سوییس اتفاق می‌افتد و وقایع بخش سوم نیز که مانند بخش اول بار دیگر در پاریس می‌گذرد. زمان داستان بر روی هم از پنج ماه تجاوز نمی‌کند و تاریخ وقوع آن سالهای پیش از جنگ جهانی اول است زیرا سخن از آلفره ژاری نویسنده مشهور در میان است که چشم از جهان فروبست.

سکه سازان در واقع بیش از هر چیز یک رمان انتقادی است اما تنها یک مساله در آن مورد نقد و بررسی قرار نمی‌گیرد بلکه به قول ادوار مهمترین قهرمان داستان “چیزی برایم پیش نیامده که در آن جا نداده باشم و نخواسته باشم در آن وارد سازم، هر چی می‌دانم، هر چه زندگی دیگران و خودم به من می آموزد....

"برنار" جوان حدودن 18 ساله ایست که به تازگی متوجه شده است که فرزند نامشروع مادرش است. به همین سبب با نوشتن نامه ای تند و تیز به ناپدری از خانه بیرون می زند... شب اول به نزد دوستش "اولیویه" می رود و طبعن با قضایای مرتبط با اعضای آن خانواده بیشتر آشنا می شود. فردای آن روز دایی ناتنی اولیویه به نام "ادوار" وارد پاریس می شود و طی ماجرایی این شخصیت ها به یکدیگر لینک می شوند و...

ادوار شخصیت محوری داستان است. او رمان نویسی است که در حال نوشتن رمانی با عنوان "سکه سازان" است و در دفترچه شخصی اش در مورد وقایع مختلف دور و برش و چیزهایی که در رمانش باید مد نظر قرار بدهد می نویسد. بخشی از داستان از زاویه دید دانای کل و بخشی دیگر از زاویه دید اول شخص روایت می شود که این قسمت اخیر در واقع همان دستنوشته های ادوار است.

داستان بر اساس دو ماجرای واقعی پرورده شده است: یکی باند جاعلین سکه که از نوجوانان برای رواج آن در بازار بهره می برد و دیگری هم خودکشی عجیب یک ... اما تم اصلی داستان "ریاکاری" است. دنیای آلوده و پرفریبی که آدمها مدام سکه های تقلبی به یکدیگر قالب می کنند: تظاهر و ریاکاری.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سکه سازان

  • ناشر: ماهی
  • کد کتاب: 112986 - 204/1
  • موجودی: در انبار
  • 600,000ریال

برچسب ها: آندره ژید, حسن هنرمندی, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, کتاب سکه سازان