سپید دندان

سپید دندان

نویسنده: جک لندن
مترجم: بهار اشراق
ناشر: قدیانی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 302
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

مناسب برای گروه سنی : ج ، د ۱۰ تا ۱۱ سال

بیشترین جمعیت گرگی‌ها در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند. سپید دندان قهرمانِ این داستان از همین گروه است.
جک لندن از جمله نویسندگانی بود که به نوشتن داستان‌های سریالی علاقه‌ بسیار داشت و پس از تجربه کارهای سخت به نوشتن داستان‌های پاورقی در مجله‌های مختلف مشغول و پس از آنکه داستان‌های او با اقبال عمومی روبه‌رو شد آنها را به صورت کتاب منتشر کرد. سبک نوشته‌های او طبیعت گرایانه است و در میان این سبک توانسته به روابط انسانی و همچنین مسائل اجتماعی ، که به صورت حقیقی در حال رخ دادن است بپردازد.

نویسنده این کتاب از ابتدا به مقاله‌نویسی و خبرنگاری مشغول بود. او سه داستان مشهور به نام‌های "آوای وحش"، "سپید دندان" و "گرگِ دریا" دارد که در تمام آنها با توجه به فضای ناتورالیستی قصه توانسته روابط انسانی و چالش آدمی با طبیعت را به رخ بکشد.

سپید دندان در این داستان ، پس از گذراندن سال‌های سخت و قحطی ، و تلاش برای زنده ماندن، با گروهی سرخ پوست آشنا می‌شود که یکی از آنها می‌خواهد ، سپید دندان را برای کشیدن سورتمه‌ها تربیت کند. در این میان سگ گرگ زاده‌ای که در طبیعتی بکر پرورش یافته و در برابر تربیت‌های سرخ پوست، عکس‌العمل نشان داده و بعد از رفت و برگشتی ، تصمیم می‌گیرد در کنار سرخ پوست‌ها بماند.

این تقابل‌ها میان حیوان و انسان ، با ترجمه روان و خوب بهار اشراق خواندنی است. این مترجم توانسته است با مخاطب ارتباط خوبی برقرار کند. در قسمتی از کتاب آمده است: "جنگل تاریک درختان صنوبر در دو سوی آبراه یخ‌ زده قرار داشت. درختان در اثر وزش باد پوشش سپیدشان را در آورده بودند و در آن نور کم رنگ، سیاه و منحوس به نظر می رسیدند... ."

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سپید دندان

  • ناشر: قدیانی
  • کد کتاب: 16493
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: جک لندن, بهار اشراق, داستان های امریکایی, داستان های نوجوان, کتاب سپید دندان