دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سوگلی حرمسرا

سوگلی حرمسرا

نویسنده: پروین قائمی
ناشر: حسام - پورنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 520
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار:  1379 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ لبه روکش کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

با شایعه تلخ و وحشتناک کشتن زنان و دختران جوانی که به عقد فرخ میرزا در می آمدند سایه ی وحشت بر سراسر شهر شیراز که فرخ میرزا به عنوان حاکم جدید فارس وارد این شهر شد پیچیده شد. بزرگان شهر در پی مخفی کردن دختران زیباروی خود از این حاکم بی رحم و سنگدل هستن تا این که قرعه به نام نوش آفرین دختر زیبای حاج مصباح می افتد...

آن شب باز منوچهر میرزا خوابش نبرده بود. شقیقه هایش داغ شده بودند و قلبش زیادتر از حد معمول می طپید. مناظر عجیب و غریبی جلوی چشمش رژه می رفتند و نگین را به هزار شکل می دید. گاهی او را می دید که مقابلش نشسته است و دارد مسخره اش می کند و با خنده استهزا آمیزی دور می شود. گاه فرخ میرزا را می دید که با شمشیر آخته به او حمله کرده است. هر چه می کرد نمی توانست خود را از شر این تخیلات رها کند.

از جا بلند می شد و در اتاق راه می رفت، ولی هنوز چند قدمی برنمی داشت که بی اختیار زمین می خورد و اتاق دور سرش می چرخید.در همین حال بود که حس کرد باد سردی به داخل اتاق وزید و در باز شد و او قیافه آشنایی را در مقابل خود دید. آن آشنا آمد، دولا شد و دستش را در جیب نیم تنه او کرد و چیزی را در آن جا گذاشت و با همان سرعتی که ظاهر شده بود، رفت. پلک های منوچهر میرزا سنگین بودند و نمی توانست حرکتی بکند، برای همین روی زمین دراز کشید و خوابید.

فردا صبح وقتی چشم هایش ار باز کرد، هوا روشن شده بود و او نمی دانست شب را کجا و چگونه خوابیده است. به تانی خاطرات شب گذشته را به یاد آورد، به خصوص هیکل کوتاه و گوژپشت گوهرآغا جلوی چشمش مجسم شد، ولی نفهمید چطور به رختخواب رفته است. با خود گفت: لابد علی از ماجرا خبر دارد و او رویم را پوشانده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات