کیفیت کتاب
 
کتاب سونات کرویتسر و چند داستان دیگر فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات چشمه

سونات کرویتسر و چند داستان دیگر

نویسنده: لئو نیکولایوویچ تولستوی
مترجم: سروش حبیبی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 604
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

در داستان‌های روسی، اغلب خواننده روابط خانوادگی آدم‌های آن جامعه و مناسبات‌شان با یکدیگر بوده‌ایم. مناسباتی که آداب معاشرت و اشرافی‌گری بر آن سایه دارد. مهمانی‌های عصرانه، زن‌هایی که با لباس‌های بلند و فاخر، چتر به‌دست قدم می‌زنند،

مردهایی که با لباس‌های رسمی در مهمانی‌ها شرکت می‌کنند، روابط کاری مردها در محیط‌های کاری با یکدیگر و رابطه‌ زنها با همدیگر در خلال مهمانی‌ها و حتی شیطنت‌هایشان، همه در داستان‌های کلاسیک روسی حضور دارند با همین مضامین و فضا، لیو تولستوی داستان‌های «سونات کرویتزر» را روایت می‌کند.

نویسنده سونات کرویتسر را به‌عنوان یک عصر غریب، قدرتمند و در عین حال جدلی به خواننده می‌شناساند که آکنده از ملاحظات حقیقی، مستقیم و تفضیلی قوم‌شناختی است.

اما جاذبه اصلی آن در تصویری‌ است که تولستوی از جنبه‌ روان‌شناختی از قهرمان این داستان ارایه داده است و اصولا یکی از نقاط قوت این نویسنده در پرداخت بعد روانی کاراکترهای داستان‌هایش و رسیدن به عمق شناخت آنها در طول داستان و هم‌چنین بزنگاه‌های حساس و سرنوشت‌ساز زندگی آنهاست.

از همین روست که سرنوشت شخصیت‌های بسیار گوناگون در داستان‌هایش با یکدیگر تداخل‌های پی‌درپی پیدا می‌کنند. و البته غرض اصلی تدارک طرح و پی‌رنگ داستانی نیست، بلکه نشان دادن دگرگونی مدام و تحول خویشتن در طول زمان است.

فهرست

سعادت زناشویی
مرگ ایوان ایلیچ
سونات کرویتسر
ارباب و بنده
پدر سرگی
کوپن جعلی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سونات کرویتسر و چند داستان دیگر

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 73211
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 600,000ریال

برچسب ها: لئو نیکولایوویچ تولستوی, سروش حبیبی, داستان های روسی, داستان های کلاسیک, کتاب سونات کرویتسر و چند داستان دیگر