منو
سبد خرید

سونا

سونا

نویسنده: هوشنگ فتحی
ناشر: فرهنگ 
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 128
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1

کیفیت: در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

مصور

یک ضرب المثل فنلاندی میگوید که :زیبا ترین چهره ای که هرشخصمی تواند داشته باشدیکساعت بعد از سونا گرفتن است ! این واقعیتی است انکار ناپذیر که سونابر روی پوست تاثیر بسیارمثبتی دارد . پوست یک ارگان است که مملو از غدد عرق ومنافذ متعدد است که پوست از طریق آنها تنفس می کند . ترشح عرق و فعالیت غدد عرق باعث دفع مواد زائدپوست می شود پوست را نرم می کند و چون گرما باعث گشاد شدن عروق پوست می شود مواد غذایی بیشتری به پوست می رسد ومواد زائد آن بهتر دفع می شونداز این جهت پوست شاداب تر می گردد .

این خصوصا برای پوست صورت که اهمیت بسزایی در جوان جلوه دادنما دارد اهمیت زیادی دارد من فکر می کنم که اگرخانم ها از فوائد بیشمارسونا بر روی زیبایی پوست اطلاع داشته باشندبجای متوسل شدن به این همه موادآرایشی بی خاصیت که عمدتا هم مضر هستند بیشتر ازسونا استفاده خواهند کردکه هزینه چندانی هم ندارد !

سونا یا حمام های بخارفنلاندی که در ایران به غلط آن را حمام بخار سوئدی می گویند سابفه ای بس طولانی دارد و بیشترین کاربرد ان در کشورهای اسکاندیناوی و از جمله فنلاند است که خواستگاه این نوع حمامها ست وهم اکنون نیزفنلاندبیشترین تعداد حمام سونا رانسبت به جمعیت در دنیا دارد بطوریکه این کشور حدود 7 میلیونی دارای بیش از 2 میلیون سونای بخاراست ....

علی رغم ترشحات غیرقابل اغماض غدد درون ریز و واکنش های فوری و سریعی که سیستم قلب و عروق (گرما جریان خون را بیشتر کرده، ضربان قلب را بالا می برد) از خود نشان می دهند، سونا عموماً برای همۀ سنین، از خردسال تا بزرگسال قابل تحمل است. طبق تحقیقات بیشمار علمی، سونای منظم برای سلامتی خطری ندارد، حتی بالعکس شستشو و پاک شدن، آرامش و آسایش را برای شخص به ارمغان می آورد، به علاوه سیستم دفاعی طبیعی بدن را نیز تقویت می کند، خصوصاً این که برای مبارزه با استرس و بیماری ها، سیستم گردش خون را به حرکت می اندازد وپوست را نیز تقویت می کند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب