کتاب سوشیانس فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات شور آفرین

سوشیانس

نویسنده: شروین وکیلی
ناشر: شور آفرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 382
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سوشیانس نام قهرمان داستانی اسطوره‌ای با مضامین فلسفی است که شروین وکیلی نوشته است. نویسنده، دارنده مدرک دکتری رشته جامعه‌شناسی است و دانش دقیق خویش در زمینه اسطوره‌شناسی ایرانی را برای دخل و تصرف‌هایی زیربنایی در محتوای این اسطوره‌ها و درآمیختن عناصر آشنا و کهن آن به کار گرفته است. مضمون اصلی داستان، چنان که از نام کتاب برمی‌آید،

ماجرای ظهور نجات‌بخشِ آخرالزمانی است که قرار است نبرد نهایی نیکی و بدی را آغاز کند و به چیرگی نیروهای ظلمت بر جهان پایان دهد. برخلاف شکل مرسومِ روایت داستان ناجی که معمولا نیمه‌کاره رها می‌شود و به بشارتِ ظهور وی محدود می‌شود، نویسنده این جسارت را داشته تا افسانه نجات‌بخش را به پایان برساند و برداشت شخصی خویش از قیامت را برای مخاطبان خویش بازنمایی کند. سوشیانس نخستین نمونه از داستان‌های استوره‌ای نوین است که بر مبنای روایت‌های ایرانی پرداخته شده است.

سوشیانس گفت: و حالا آن دوران گذشته است. ای مهر! نفرین تو آن بوده که در زمانه‌ای تغییریافته، هم‌چون گذشته‌ای آرمانی زندگی می‌کنی و ای مهردروج! مشکل تو آن است که آینده‌ای معماگونه را به دلیل حرص‌زدن در دانستن رازها از دست داده‌ای.

مهر گفت: این‌ها همه از فلسفه‌بافی‌های آدمیان است. واقعیت آن است که امروز چیزی جز تداوم دیروز نیست. مهردروج خنده‌ای تلخ کرد و گفت: اهورایان هرگز این را درنمی‌یابند که چنین نیست. امروز، دیباچه‌ی فرداست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سوشیانس

  • 300,000ریال

برچسب ها: شروین وکیلی, داستان های فارسیداستان های اسطوره ای, سوشیانت, ناجی زرتشتی, آخر زمان, زرتشتیت, ادیان ایرانی, زرتشت, کتاب سوشیانس