منو
سبد خرید

سه گزارش کوتاه درباره‌ نوید و نگار

سه گزارش کوتاه درباره‌ نوید و نگار
موجود نمی باشد
سه گزارش کوتاه درباره‌ نوید و نگار
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 76745
  • وزن: 0.20kg

سه گزارش کوتاه درباره‌ نوید و نگار

نویسنده: مصطفی مستور
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 121
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 4 

 

مروری بر کتاب

رمان «سه گزارش کوتاه درباره‌ نوید و نگار» آخرین اثر مصطفی مستور است که هم‌زمان با ایران، در ایتالیا هم منتشر شد.داستان سه روز از زندگی خواهر و برادری به نام نوید و نگار را روایت می‌کند که شخصیت نگار پیش‌تر در یکی از اپیزود‌های رمان «استخوان خوک و دست‌های جذامی» حضور داشته است. این رمان در فضای امروز تهران می‌گذرد و سفری ا‌ست به لایه‌های زیرین جامعه‌ امروز ایران و تهران.

...قبل از هر چیز باید بگم احتمالا از این داستان خوش‌تون نمی‌آد. اما به قول یحیی سورآبادی‌، همون که برای بچه‌ها قصه می‌نویسه‌، گاهی از چیزی که امروز خوش‌تون نمی‌آد، ممکنه فردا خوش‌تون بیاد. اگه از اون آدم‌هایی هستید که می‌تونید تا فردا صبر کنید‌، گمونم بد نیست داستان رو بخونید.

جدی می‌گم. نوشتنش یکی دو سال طول کشیده؛ اما شرط می‌بندم خوندنش بیش‌تر از یکی دو ساعت وقت‌تون رو نگیره‌؛ به اندازه‌ دیدن یکی از همین فیلم‌های سینما و تلویزیون‌، مثلا. یا تماشای مسابقه‌ فوتبالی‌، بوکسی چیزی‌. من به سهم خودم سعی‌کرده‌ام خیلی زود سروته قضیه رو هم بیارم تا کل مصیبت خوندن توی بعدازظهر یک روز تعطیل تموم بشه...

مصطفی مستور زاده‌ سال 1343 است و از آثار او به «چند روایت معتبر»، «عشق روی پیاده‌رو»، «من دانای کل هستم»، «دویدن در میدان تاریک»، «حکایت عشقی بی شین، بی‌ قاف، بی‌ نقطه»، «تهران در بعدازظهر»، «من گنجشک نیستم» و «استخوان خوک و دست‌های جذامی» می‌توان اشاره کرد.آثار مستور پیش‌تر، در کشورهایی چون اندونزی، ترکیه، آذربایجان و برخی کشورهای عربی ترجمه و منتشر شده است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب