منو
سبد خرید

سه گام کیهانی ؛ پرستش ویشنو در دین هندو

سه گام کیهانی ؛ پرستش ویشنو در دین هندو
درحال حاضر موجود نمی باشد
سه گام کیهانی ؛ پرستش ویشنو در دین هندو
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 92069 - 37/5
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 25
0 ریال

سه گام کیهانی ؛ پرستش ویشنو در دین هندو

نویسنده: مسعود جلالی مقدم
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

پرستش ویشنو در دین هندو

دین هندو دینی کهنسال است و ریشه های آن را از یک سو در اعتقادات آریاییان باستان جستجو کرد که در ریگ وده بیان یافته و از سوی دیگر در عقاید بسیار قدیمی بومیان هند که وده های بعدی نمایانگر آنند.از تثلیث کهن هندوران، برهما، ویشنو، هیچ یک خدایان اصیل آریایی نیستند و پرستش آنها نشانه ی تاثیر آیینهای بومیان است.

از میان همه این صور اعتقادی ، پرستش ویشنو جنبه شاد و مطبوع دین هندویی را منعکس می کند.او حاصل تلفیق خدای خورشید آریایی با خدایان بومی است و یکی از دو فرقه اصلی و بزرگ آیین هند و حول پرستش او شکل گرفته است.

کتاب حاضر, برخی آداب, آیین و آموزه‌های کیش ویشنو (یکی از فرقه‌های دین هندو) ذیل این موضوعات بررسی و تبیین می‌شود' :مقدمات تشکیل کیش ویشنو', 'مراحل تکوین ویشنو و ویشنو پرستی', 'نظریه اوتاره و اوتاره‌های ویشنو', 'کریشنه و کیش پرستش کریشنه 'و 'فرق و طریقه‌های آیین ویشنوی .

'گفتنی است : 'دین هندویی دینی کهنسال است و ریشه‌های آن را باید از یک سو در اعتقادات آریاییان باستان جستجو کرد که در ریک وده بیان شده و از سوی دیگر در عقاید بسیار قدیمی بومیان هند که وده‌های بعدی نمایان‌گر آنند . از تثلیث کهن هندوان, برهما, ویشنو, و شیوه, هیچیک خدایان اصیل آریایی نیستند .از میان همه این صور اعتقادی, پرستش ویشنو جنبه شاد و مطلوب دین هندویی را منعکس می‌کند .

او حاصل تلفیق خدای خورشید آریایی با خدایان بومی است و یکی از دو فرقه اصلی و بزرگ آیین هندو حول پرستش او شکل گرفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات