سه هزار و یکشب

سه هزار و یکشب

نویسنده: فروغ شهاب
ناشر: کتابسرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 308
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

پدرم، حاج ملاباشی تبریزی، مردی دانشمند ودرویش مسلک، و آزاد منش بود. حسن شهرتش باعث شد که تربیت ناصرالدین میزرا، ولیعهد قاجار، به وی محول گردد. آشفتگی وضع مملکت، دسائس خارجیان و خیانت عده ای از رجال طماع و نزدیکان سلطان او را سخت نگران داشته بود و بر آن شد که شاهزاده ی جوان را، برای وظیفه ی خطیری که در پیش دارد آماده کند و از وی پادشاهی روشنفکر و بیدار و بلند همت بسازد.

برای نیل به این هدف، تنها به باسواد کردن ولیعهد، و آموختن آداب و رسوم اکتفا نکرد. بلکه از بین جوانان تحصیلکرده آن زمان، کسانی را که به علوم جدید، و وضع اجتماعی کشور های مترقی آشنایی داشتند به تعلیم و تربیت ولیعهد و خود بر طرز کار آنها نظارت می کرد.
نمی دانم پدرم کی وکجا با میرزا تقی خان امیر کبیر آشنا شد. اما می دانم که از اولین برخورد، دوستی عمیقی بین آندو بوجود آمد و پدرم دریافت که سر وسامان بخشیدن به هرج و مرج، و کوتاه ساختن دست اجانب، که تنی چند از رجال کوته فکر و جاه طلب را وسیله ی رسیدن به مقاصد شوم خود ساخته بودند،فقط از عهده ی آن سیاستمدار دوراندیش، و رادمرد وطن پرست و صدیق بر می آمد. و هم اوبود، که به نزدیک ساختن امیر با ولیعهد و تقرب او نزد پادشاه آینده ی کشور کمک می

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سه هزار و یکشب

  • ناشر: کتابسرا
  • کد کتاب: 74384 - 8/2
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: فروغ شهاب, داستان های فارسی, داستان های تاریخی, رمان تاریخی, کتاب سه هزار و یکشب