کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
سه مقاله نوقانی

سه مقاله نوقانی

نویسنده: آیت الله علی اکبر نوقانی
ناشر: بورس کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه : 237
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1348 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت :  درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

در ردّ یهود و نصارا و مذاهب مخترعه سیاسى

این کتاب با بیانی شیوا و سبکی زیبا به صورت مناظره، اصول عقاید اسلامی را تبیین و شبهات معاندان و ادیان و مسالک سیاسی را رد کرده است.

عالم متقی میرزا علی اکبر نوقانی از مشاهیر دانشوران مشهد و از رجال برجسته علم و ادب می باشد. ایشان در محله نوقان مشهد مقدس در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود و بعدها به میرزای نوقانی اشتهار یافت.این روحانی وارسته و مهذب، پس از اخذ اجازه اجتهاد با کوله باری از علم و معرفت، به زادگاهش مشهد مقدس بازگشت و به تدریس علوم حوزوی و ارشاد و هدایت مردم همت گماشت.

ایشان فعالیت یکی از احزاب آن روز، به نام حزب ایران نو را به زیان مملکت می دانست و علیه آن موضع قاطع گرفت. در یادداشت هایی که در این ارتباط از ایشان به جای مانده، آمده است: متجددین فاقد دین، دشمن بزرگ مملکت هستند. دشمن بزرگ عساکر و قشون اسلام اند ... وارد فلان حزب می شود برای پول و منفعت دنیا، چون عقیده ندارد، اگر کسی صد تومان اضافه به او داد، فورا نقشه و مرام خود را عوض می کند. اما کسانی که مرام آن ها قرآن و مذهب اسلام است هرگز عوض نمی شوند. میرزای نوقانی علاوه بر تدریس و امامت، خطیبی توانمند و بسیار خوش بیان و منبرش سرشار از آیات و روایات، مطالب تاریخی، نکات ادبی، پند و اندرز و آمیخته با شعر بود. از کسالت و خستگی پای منبر ایشان خبری نبود و در پایان منبر از روی یادداشت های خود، مقتلی را که از مقاتل صحیح و معتبر جمع آوری کرده بود، می خواند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سه مقاله نوقانی

  • کد کتاب: 91471 - 67/1
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: آیت الله علی اکبر نوقانی, تاریخ معاصر ایران, مقالات دینی, معارف اسلامی, کتاب سه مقاله نوقانی