كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سه خواهر

سه خواهر

نویسنده: آنتوان چخوف
مترجم: سعید حمیدیان - کامران فانی
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 136
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

سه خواهر یکی از پنج نمایشنامه بلند آنتوان چخوف، نویسنده نامور و رئالیست سده نوزدهم روسیه و به نظر بسیاری از اهل ادب و هنر شاهکار اوست.
طنز تلخ و در عین حال بس شیرین و جذاب چخوف و به ویژه نبوغی که در خلق دیا لوگ های طنز آمیز دارد سبب می شود تا یاس و بدبینی مفرط او در شیرینی این طنز برای خواننده و تماشاگر دل آزار جلوه نکند و به عکس، هوادارانی بی شمار، را از سراسر جهان جذب نمایشنامه ها و داستانهای کوتاه او کند. 
سه خواهر درباره سه دختر یکی از ژنرالهای در گذشته به همراه تنها برادرشان است. این چهار تن که از افراد تحصیلکرده، روشنفکر و زبان دان روسیه آن روزند در محیط محدود روستایی ییلاقی زندگی می کنند. و چون نمی توانند سواد و زبان دانی خود را به مردم ساده و عامی روستا نشان دهند ناگزیرند در مجالس مهمانی که برای افراد هم سنخ خود بر پا می کنند دائما جملاتی به زبان فرانسه بپرانند، و بر اثر ملالی که به آنها از زندگی در چنین محیطی دست داده هر کدام به دنبال عشقی می رود که یا در نهایت به شکست و حرمان منجر می شود و یا مثل برادرشان پس از ازدواج به ورطه عجیبی از ابتذال و عوام زدگی زنش می افتد.
جالب توجه است که ماجراهای هر سه خواهر با کشته شدن نامزد یکی از آنها در دوئلی بی معنی و رهسپار شدن واحد نظامی که این عشقها و ماجراها با ورود آن به این منطقه آغاز شده به محل جدید ماموریت پایان می گیرد و هر سه خواهر می مانند و همان محیط ملال انگیز.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سه خواهر

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 74141 - 103/3
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 160,000ریال

برچسب ها: آنتوان چخوف, سعید حمیدیان, کامران فانی, نمایشنامه روسی, داستان های روسی, کتاب سه خواهر