كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سنت و مدرنیته : ریشه یابی علل ناکامی اصلاحات و نوسازی سیاسی در ایران عصر قاجار

سنت و مدرنیته

نویسنده: صادق زیبا کلام
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 515
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 7

کیفیت : در حد نو 

 

مروری بر کتاب

ریشه یابی علل ناکامی اصلاحات و نوسازی سیاسی در ایران عصر قاجار

تصور معمولی ما از ایران عصر قاجار در یک جامعه بسته ، ایستا وعقب مانده خلاصه میشود که در آن تغییر وتحول چندانی اتفاق نیفتاده ، الا دریکی دو دهه پایانی آن که نهضت مشروطه به وقوع می پیوندد .بخش دیگر تصورمان از آن جامعه، عبارت است ازنفوذ و سلطه قدرت های استعماری با همه تبعات زیانبار آن .

هدف مولف از نوشتن کتاب سنت و مدرنیته این است که نشان دهد که در فضای قرن نوزدهم، ایران به عنوان یک کشور عقب مانده زیست می کند و چگونه اولین تلاش­های ایرانیان برای جبران این عقب ماندگی از غرب آغاز می­‌شود و به کجا ختم می­شود و نهایت این کوشش ها را در انقلاب مشروطه می­ بیند و سعی دارد عدم موفقیت این جریانات را بررسی و تحلیل کند.

وی معتقد است تصور معمولی ما از ایران قاجار در یک جامعه بسته، ایستا و عقب مانده خلاصه می شود که در آن تغییر وتحول چندانی اتفاق نیفتاده؛ بخش دیگر تصورمان از آن جامعه عبارت است از نفوذ و سلطه­ ی قدرت­ های استعماری با همه­ ی تبعات زیان بار آن اما بر خلاف این تصور ایران عصر قاجار آن قدرها هم که فکر می کنیم جامعه ­ای صامت، ثابت و بدون تغییر و تحول نبوده است. از جمله مهمترین جریاناتی که در عصر قاجاریه به وجود آمد فکر تغییر و اندیشه­ ی اصلاحات بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سنت و مدرنیته : ریشه یابی علل ناکامی اصلاحات و نوسازی سیاسی در ایران عصر قاجار

  • ناشر: روزنه
  • کد کتاب: 112457 - 6/3
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال
  • 490,000ریال

برچسب ها: صادق زیبا کلام, تاریخ اجتماعی ایران, تاریخ سیاسی ایران, قاجار, مشروطه, تاریخ اجتماعی ایران, کتاب سنت و مدرنیسم, سنت و مدرنیته