كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سمفونی مردگان ؛ متن کامل

سمفونی مردگان

نویسنده: عباس معروفی
ناشر: گردون - سپاهان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 375
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

دود ملایمی زیر طاقهای ضربی و گنبدی کاروانسرای آجیل فروشها لمبر می خورد و از دهانه جلوخان بیرون می زد. ته کاروانسرا چند باربر در یک پیت حلبی چوب می سوزاندند وگاه اگر جرئت می کردند که دستشان را از زیر پتو بیرون بیاورند تخمه هم می شکستند.

ساعت آقای درستکار بیش از سی سال است که از کار افتاده ؛ در ساعت پنج و نیم بعد از ظهر تیر ماه سال 1325 ساعت سر در کلیسا سال ها پیش از کار افتاده بود و ساعت اورهان را مردی با خود برده است ؛ اما زمان همچنان می گردد و ویرانی به بار می آورد. 

سمفونی مردگان، رمان بسیار ستوده شده عباس معروفی، حکایت شور بختی مردمانی است که مرگی مدام را بر دوش می کشند و در جنون ادمه می یابند ، در وصف این رمان بسیار نوشته اند و بسیار خواهند نوشت، و با این همه پرسش بر خاسته از این متن تا همیشه بر پاست؛ پرسشی که پاسخ در خلوت تک تک مخاطبان را می طلبد؛ کدام یک از ما آیدینی پیش رو نداشته است ، روح هنرمندی که به کسوت سوجی دیوانه اش در آورده ایم ، به قتلگاهش برده ایم و با این همه او را جسته ایم و تنها و تنها در ذهن او زنده مانده ایم کدام یک از ما؟

جوایزی که این کتاب برنده شده است 

برنده جایزه بنیاد انتشارات ادبی فلسفی سورکامپ ۲۰۰۱

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سمفونی مردگان ؛ متن کامل

  • ناشر: گردون
  • کد کتاب: 110676 - 37/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: عباس معروفی, داستان های فارسی, کتاب سمفونی مردگان