كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سمرقند ؛ متن کامل ؛ داستان دستنویس سری خیام ، خواجه نظام و حسن صباح

سمرقند

نویسنده: امین معلوف
مترجم: کاظم شیوا رضوی
ناشر: دستان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 422
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

داستان دستنویس سری خیام ، خواجه نظام و حسن صباح

این رمان به بررسی دو دوره‌ از تاریخ ایران می‌پردازد و مخاطب را با زندگی خیام، شاعر ایرانی، آشنا می‌کند.وی در رمان «سمرقند» سعی کرده با الهام و بهره‌جستن از زندگی خیام، شاعر ایرانی، دو دوره از تاریخ ایران را بررسی کند.

مخاطب در ابتدای این کتاب همراه با خواندن روایت داستانی از زندگی خیام، با او از زاویه‌ای دیگر آشنا می‌شود و در ادامه به سده‌های اخیر و دوره آشنایی بیشتر غربی‌ها با این شاعر می‌پردازد. او در روایت‌های تاریخی‌اش به تبریز هم می‌رسد و البته فراتر از یک داستان تاریخی،

در توصیف این کتاب آمده است:

«امین معلوف در سمرقند دو صفحه از تاریخ درخشان ایران را به رشته تحریر در آورده است: یکی دوران حکومت سلجوقیان و فعالیت‌های حسن صباح؛ دیگری انقلاب مشروطه از قتل ناصرالدین شاه تا استقرار مشروطیت و فداکاری‌ها و جانبازی‌های مردم تبریز.

امین معلوف توانسته است با ظرافت و مهارت این دو بخش از تاریخ ایران را با بهانه قرار دادن دست‌نوشته‌های رباعیات و خاطرات عمر خیام نیشابوری به هم پیوند دهد.» عشق به خیام و رباعیات او «بنژامن ا لوساژ» روزنامه‌نگار و محقق آمریکایی را به ایران می‌کشاند.

امین ملوف در سمرقند دو صفحه از تاریخ درخشان ایران را به رشته تحریر در آورده است :
یکی دوران حکومت سلجوقیان و ف عالیت حسن صباح دیگری انقلاب مشروطه از قتل ناصرالدین شاه تا استقرار مشروطیت و فداکاری ها و جانبازی های مردم تبریز امین ملوف توانسته است با ظرافت و مهارت این دو بخش از تاریخ ایران را با بهانه قرار دادن دست نوشته های رباعیات و خاطرات خیام نیشابوری به هم پیوند دهند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سمرقند ؛ متن کامل ؛ داستان دستنویس سری خیام ، خواجه نظام و حسن صباح

  • ناشر: دستان
  • کد کتاب: 96096 - 6/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: امین معلوف, کاظم شیوا رضوی, داستان های فرانسوی, داستان های تاریخی, خیام, خواجه نظام الملک, حسن صباح, اسماعیلیان, کتاب سمرقند, سمرقند ؛ داستان دستنویس سری خیام ، خواجه نظام و حسن صباح