دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سمت خیال دوست ، سفرنامه قونیه

سمت خیال دوست ، سفرنامه قونیه
درحال حاضر موجود نمی باشد

سمت خیال دوست

نویسنده: غلامرضا خاکی
مقدمه : محمد محمدعلی 

ناشر: بازتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

مصور - تعدادی رنگی

این کتاب گزارشی داستان گونه در قالب خاطره نویسی تعلیمی از حادثه ها ، دیدارها ، گفتگوها و احساس هایی است که در جریان سفر نگارنده به قونیه رنگ مولانایی گرفته اند .کتاب ، جولانگاه کلمات بی قراری است که از نهان خانه درونی رقصان و دف زنان به میدان تنگ سخن تاخته اند .

رقص آن جا کن که خود را بشکنی
پنبه را از ریش شهوت برکنی
رقص و جولان برسر میدان کنند
رقص اندر خون خود مردان کنند
چون ...

این سفرنامه یکی از سفرنامه های خاص است. نویسنده آن سعی کرده است دست به تجربهای تازه بزند که این تجربه را خاطره نویسی تعلیمی مینامند. در این سبک و شیوه از خاطره نویسی که بیشتر مناسب سفرهای غیر تفریحی صرف است قرار نیست توضیح واضحات توصیف بناهای قدیمی و جدید، موزه ها و رسم و رسوم مردم کوچه و بازار هدف اصلی باشد چرا که به مدد اینترنت و سایر رسانه های جمعی، این روزها چنین اطلاعاتی در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

در سبک خاطره نویسی تعلیمی، سفر برای مسافر، عرصه گفت و گو با خواننده، پیرامون تجربه های درونی و بیرونی است. راوی در متن سفرنامه خود شخصیتی حاشیه ای و فرعی است که مکانها، رویدادها، گفت و گوها و رخدادها همگی ذهن او را به سوی هدفی هدایت میکنند که سفر برای آن آغاز شده است.

... نویسنده در سفرنامه حاضر از سفری سخن میگوید که هدف آن آشنایی بیشتر با احوال و اقوال مولانا است.... در پایان عکسهایی رنگی از بناها و مکان های دیدنی قونیه، به ویژه مقبره مولانا چاپ شده است.

فهرست

• مقدمه استاد محمد محمد علی
• درنگی در آغاز
• باید امشب بروم
• آستان جانان
• میا بی دف
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات