سلطان ریش بزی ؛ کتاب های طلائی 33

سلطان ریش بزی

نویسنده: برادران گریم
مترجم: مازیار قریب
ناشر: امیر کبیر ؛ سازمان کتابهای طلائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 36
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1350 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : خوب ~ عالی 
 

مروری بر کتاب 

مصور 

کتاب سلطان ریش بزی یکی از کتاب های طلایی است که جزو آثار برادران گریم (ویلهلم گریم و یاکوب گریم) است که متولد آلمان هستند.که کتاب های نظیر شنل قرمزی هم جزو اثار برادران گریم است.این کتاب مربوط به پادشاهی است که یک دختر خودخواه و مغرور دارد.

پادشاهی ، یک دختر زییا داشت و این دختر بخاطر زیبایی که داشت خیلی مغرور و خودخواه شده بود و با کسی ازدواج نمیکرد و خواستگاران را مسخره می کرد و خیلی بداخلاق بود و به همین خاطر پادشاه خیلی نگران بود برای همین جشنی برپا کرد و …

سری کتابهای طلایی از نظر سرو شکل، طراحی روی جلد، جذابیت‎های بسیاری برای بچه‎ها داشت، روی جلد اغلب این کتابها را نقاشی‎های رنگی بسیار زیبایی تشکیل می‎داد. در لابلای متن داستان نیز چند موقعیت به صورت نقاشی شده(سیاه و سفید)، چاپ شده بود که در محکم‎تر  شدن ارتباط خواننده‎ی کم سن و سال کتاب، با داستان و حال و هوای آن نقش تعیین کننده‎ای داشت، چرا که تجسمی عینی از شخصیت‎ها، فضا و مکان را نیز در اختیارش می‎گذاشت تا در طول داستان، آنها را بدین شمایل در ذهن مجسم کند. و جالب اینکه نگارنده پس از همه ی این سالها و با وجود دیدن فیلم دن‎کیشوت و یا خواندن کتاب آن، هنوز که هنوز است هروقت اسم دن‎کیشوت و دیگر شخصیت‎های این رمان را می‎شنوم، به همان شکل که در کتابهای طلایی نقاشی شده بود در ذهن مجسم می کنم.

انتخاب لوگویی ثابت که در ذهن مخاطبان به سرعت جا افتاده و حک می‎شود، تنوع عناوین، جذابیت مضامین و البته چاپ بسیار خوب آن در آن زمان که حتی از بسیاری تولیدات امروزی نیز (با وجود تمام پیشرفت‎های تکنولوژیک) بهتر به نظر می‎رسد؛ این مجموعه را حاصل کاری به تمام معنا حرفه‎ای در زمان خود به نمایش می‎گذارد. رویکردی که حتی امروز نیز  به ندرت در میان ناشران شاهد آن هستیم. بی‎شک این حرفه‎ای‎گری در کار، کیفیت بالا تولیدات و پیشگام بودن در حوزه نشر؛ که در همه سازمانهای مرتبط به امیرکبیر شاهد بودیم حاصل بکارگرفتن چهره‎هایی مستعد و توانمند این حوزه از نویسندگان، مترجمان و حتی ویراستاران بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سلطان ریش بزی ؛ کتاب های طلائی 33

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 98539 - 105/4
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال

برچسب ها: برادران گریم, مازیار قریب, داستان های کودک و نوجوان, افسانه ها, داستان های اساطیری, افسانه های ملل, داستان های کودک, کتاب های طلایی, کتاب سلطان ریش بزی ؛ کتاب های طلائی 33