كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سلطان العارفین بایزید بسطامی

سلطان العارفین بایزید بسطامی 

نویسنده: عبدالرفیع حقیقت
ناشر: آفتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 499
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1361- دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

عارف بزرگ قرن دوم و سوم هجری

از زندگی بایزید بسطامی اطلاعات خیلی دقیقی در دست نیست. فصیح احمد خوافی او را زاده سال ۱۳۱ هجری نوشته است و جد او سروشان را والی ولایت قومس یا کومش دانسته است. بنا بر برخی روایات ، جد بایزید بسطامی زرتشتی بود و پدرش یکی از بزرگان بسطام بود.

استاد او در تصوف مشخص نیست. عشق عرفانی در عرفان بایزید جایگاه ویژه‌ای دارد. همچنین او را پایه‌ گذار سکر و فنا در تصوف می‌دانند. گفته مشهور وی ، سبحانی ما اعظم شانی اشاره به همین مفهوم دارد.

بنا بر برخی روایات، بایزید از اصحاب جعفر صادق امام شیعیان بود. بعضی نظرات وی را معاصر محمد باقر و شاگرد جعفر صادق دو امام شیعه ، می ‌دانند این در حالیست که که وفات بایزید در قرن سوم می‌باشد حال آن که فوت امام صادق در سال ۱۴۸ هجری بوده و تفاوت وفات ایشان ۱۱۳ سال می‌شود و کسی عمر بایزید را بیش از هشتاد سال ذکر نکرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سلطان العارفین بایزید بسطامی

  • ناشر: آفتاب
  • کد کتاب: 65222 - 102/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: بایزید بسطامی, عبدالرفیع حقیقت, عرفان اسلامی, تصوف, صوفیگری, تاریخ تصوف, کتاب سلطان العارفین بایزید بسطامی