منو
سبد خرید

سلجوقیان و غز در کرمان

سلجوقیان و غز در کرمان
درحال حاضر موجود نمی باشد
سلجوقیان و غز در کرمان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 109088 - 93/2
  • وزن: 0.70kg
  • UPC: 60
0 ریال

سلجوقیان و غز در کرمان

نویسنده: محمد بن ابراهیم - محمد ابراهیم باستانی پاریزی
ناشر: طهوری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1343 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو ؛ صفحات اول و آخر کتاب مهر خورده است


مروری بر کتاب

این کتاب، تصحیحی است از "تاریخ سلجوقیان" اثر "افضل کرمانی" که محرری کرمانی با نام "میرزا محمدابراهیم خبیصی" آن را تحریر کرده است.
کتاب وقایع کرمان در سال‌های میان 467 تا 619 هـ یعنی صد و پنجاه سال را دربرمی‌گیرد.زمان حیات محرر مقارن با دوران حکومت طولانی گنجعلی‌خان زیک در کرمان است که از طرف شاه‌عباس صفوی به آن‌جا گماشته شده بود. مصحح معتقد است که میرزا محمدابراهیم قسمت‌هایی را نیز بر کتاب افضل کرمانی افزوده است.

افضل کرمانی، از نویسندگان سده‌ی ششم و اوایل سده‌ی هفتم هجری، مدتی دبیر "اتابک محمد بن اتابک بوزقمش" بوده است. در تاریخ کرمان، حضور دویست‌ساله‌ی شاخه‌ای از سلجوقیان بسیار اهمیت دارد.

پایان کار سلجوقیان کرمان با هجوم غزها صورت گرفت. در این کتاب در دو بخش به حکومت سلجوقیان و غزها درکرمان اشاره می‌شود. مطالب کتاب بر اساس سال‌های حکومت هر حکمران تقسیم‌بندی شده است.از جمله این حکام می‌توان به ملک تورانشاه، ارسلان بن ملکشاه، بهرام‌شاه، محمدشاه، مبارکشاه، ملک دینار، فرخشاه و... اشاره کرد. 

نسخه‌ی اصلی این کتاب در کتابخانه‌ی برلین بوده که امروزه سرنوشت آن معلوم نیست. پیش از این بر اساس نسخه‌ی لیدن تصحیحی ناتمام به وسیله‌ی دکتر بیاتی صورت گرفته بود که این کتاب نیز از روی همان نسخه تصحیح شده است."

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات