دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سلامتی کامل

سلامتی کامل

نویسنده: دیپاک چوپرا
مترجم: حمیدرضا بلوچ - حسن هندی زاده
ناشر: صفي عليشاه
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 343
اندازه كتاب: وزیری - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو ؛ گوشه عطف زدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

ممكن است بتوان گفت كه معنويت و پزشكي دست در دست يكديگر حركت مي‌كنند زيرا هر دو به جوهر حيات احترام مي‌گذارند، اما چگونگي آشنايي دكتر ديپاك چوپرا و ساير همكاران پزشك او با علم پزشكي به اين شكل نبود. چوپرا كه متخصص غدد مترشحه است، از هندوستان به آمريكا آمد و در سال 1970 در نيوجرسي مشغول به كار شد.

ديري نگذشت كه در بوستون در بيمارستان مموريال نيوانگلاند شروع به كار كرد. او كه از محدوديت‌هاي پزشكي غربي ناراحت و دلگير بود به ريشه‌هاي پزشكي در هند روي آورد و به مطالعه آيورودا مشغول شد. در واقع طب ذهن - جسم و روح است كه در آن، روح انسان نقش مهمي در التيام ايفا مي‌كند. مطالعه او در زمينه ايمني‌شانسي عصبي- رواني و جوهر معنويت سببي شد تا او با باني مراقبه متعالي (تي  - ام) ماهاراشي يوگي، همكاري كند و اينجا بود كه با مفاهيم ذهن و آگاهي آشنا شد.

اما چوپرا در همين‌جا متوقف نشد، او در جستجوي علم و آگاهي، مطالب متعددي را از اقصي نقاط جهان مطالعه كرد كه از جمله مي‌توان به نوشته‌هاي اينشتين، بليك، مولانا، بهاگاوادگيتا، انجيل، قرآن، ‌لائو تژو، و تاگور اشاره كرد.

كتاب حاضر با ارائه آزمون‌هاي براي شناسايي تيپ بدني خود به شما كمك مي‌كند كه از طريق مديتيشن، رايحه‌درماني، موسيقي‌درماني، حركت‌هاي ورزشي و بالاخره برنامه غذايي مناسب نوع بدن خود، به تعادل و سلامتي كامل دست پيدا كنيد.

بدن ما همواره در حال تجدید و بازسازی خود است مانند آتشی که هر لحظه دوباره شعله ور میشود به عنوان مثال لایه های چربی دور شکمی ما هر پنج روز یک بار از نو ساخته میشوند یا پوست ما هر پنج هفته یک بار مجددا جایگزین میگردد. هر سال 98 درصد اتم های بدن ما جای خود را به اتم های جدید میدهند. طب کهن و سنتی آیوردا ابزاری را در اختیار ما میگذارد که توسط آن به سطح کوانتومی بدن ، جایی که در آن بدن ما هر روز از نو ساخته میشود نفوذ کنیم. طب آیوردا به ما می آموزد که رهایی از بیماری ها مشروط به سع اصل است: برقراری ارتباط با سطح هشیاریمان، برقرار کردن تعادل هوشیاری و سپس تعمیم دادنش به جسم است.

کتاب سلامتی کامل برنامه ای گام به گام و جامع برای روح و جسم اشخاص و متناسب با نیازهای فردی آنها تدارک میبیند. در این کتاب آزمونی در جهت مشخص کردن انواع حالات هر جسم و روح طراحی شده بطور مثال کتاب سلامتی کامل تعیین میکند که روح و بدن شما از گونه لاغر و بی قرار واتاست یا پرهمت و کارآمد پیتا، خونسرد و با ثبات کاپا و یا ترکیبی از هر سه این گونه هاست. تشخیص نوع بدن، پایه یک برنامه کامل آیوردیک رژیم غذایی، کاهش استرس، ادغام اعصاب/عضله ای، ورزش و برنامه های روزانه خواهد بود. نتیجه تمامی این آزمونها و بررسی ها، یک برنامه کامل متناسب با هر فرد است که تعادل اصلی بدن را با طبیعت هماهنگ و تثبیت میکند، ارتباط روح و جسم را محکم تر میکند و از قدرت شفابخش کوانتوم در جهت برداشتن محدودیت های بیماری و پیری و بطور خلاصه در جهت ایجاد یک سلامتی کامل،بکار گرفته میشود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات