منو
سبد خرید

سقوط 79 ؛ متن بدون سانسور

سقوط 79 ؛ متن بدون سانسور
سقوط 79 ؛ متن بدون سانسور
550,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 117099 - 108/6
  • وزن: 0.50kg

سقوط 79

نویسنده: پل امیل اردمن
مترجم: حسین ابوترابیان
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 502
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 5

کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب

در این سال دنیا ازهم پاشید و هم اکنون با اینکه باور نمی کنیم دیگر کسی به این مسئله توجهی ندارد ولی اقلا مطمئنیم که اهالی کالیفرنیا بکلی اعتنائی به قضیه ندارند و ازاینکه مانند بسیاری از ابناء بشر باید محکوم به مرگ از گرسنگی یا یخزدن بر اثر سرما باشند نگران نیستند.

ممکن است در نظر آورد که این رمان پرکشش از اتاق های تدوین استراتژی جهان سرمایه داری به بیرون درز کرده است یا آنکه نکات فنی و علمی و آگاهی های منطقه ای و شناخت شناسی نسبت به افراد و سیاست های دول که در آن ذکر شده حاصل کار مطالعاتی سرویس های امنیتی غرب است که این ماده اولیه و خام با خیال پردازی های یک مولف محقق با استفاده و اتکا از روش های ژورنالیستی صورت گرفته است .

به هر حال آنچه پیش از هر چیز این کتاب را پر جاذبه می کند پیش بینی شکست و از بین رفتن شاه ایران در سال 1949 و فروپاشی ایده تجدید حیات امپراطوری ساسانی توسط وی است .

با آنکه از بین رفتن حکومت پهلوی در ( 1979 ـ 1375 ) کاملن جلوه ای واقعی پیدا می کند اما قدر مسلم نحوه آن با رویداد تاریخی انقلاب فی نفسه بسیار متفاوت است

...دکتر"بیل هیچکاک " یک بانک دار امریکایی ست که با موسسه ای واقع در " منلو پارک " سابقن همکاری داشته و جزو گروه اندیشمندان آن بوده است و در زمینه مسائل اقتصاد بین المللی تحقیق می کرده است . وی توسط یکی از دوستانش که جزو مشاوران وزیر نفت حکومت عربستان سعودی ست به آنان معرفی می شود و به عنوان مستشار کل امور مالی آن کشور منسوب می گردد.

وی در اندک مدتی موفق به سر و سامان دادن به وضعیت مالی سعودی ها می شود و جایگاهی در میان تصمیم گیران آن حکومت می یابد . وی که راوی و دانای کل رمان است بلافاصله متوجه تقسیم بندی و تخاصم حاکمان عربستان می شود که در یک طرف " ملک خالد " و " شاهزاده فهد ولیعهد " ، عبدالعزیز وزیر جنگ"، "شیخ زکی الیمانی وزیرنفت " ، " القرشی " و ... متکی بر گارد ملی عربستان و مستشاران امریکایی اند و در طرف دیگر " شاهزاده عبدالله " وزیر شیرین کردن آب دریا که یک سمت تشریفاتی ست و شش برادرش هستند که تکیه بر کارگران یمنی و فلسطینی دارند که در ضمن تعدادی از آنها را وارد ارتش کرده اند و با سرهنگ معمر قذاقی و رهبران عراق و الجزایر همکاری دارند .

در این سال دنیا از هم پاشید و هم اکنون با اینکه باور نمی کنیم دیگر کسی به این مسئله توجهی ندارد ولی اقلا مطمئنیم که اهالی کالیفرنیا بکلی اعتنائی به قضیه ندارند و ازاینکه مانند بسیاری از ابناء بشر باید محکوم به مرگ از گرسنگی یا یخزدن بر اثر سرما باشند نگران نیستند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب