منو
سبد خرید

سقلمه ؛ بهبود تصمیم ها پیرامون سلامتی ، ثروت و شادی

سقلمه ؛ بهبود تصمیم ها پیرامون سلامتی ، ثروت و شادی
درحال حاضر موجود نمی باشد
سقلمه ؛ بهبود تصمیم ها پیرامون سلامتی ، ثروت و شادی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 92641
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 69.9
0 ریال
پدیدآوردنده
نویسندهریچارد اچ تیلر - کاس آر سانستین
مترجممهدی حبیب الهی - بهاره شیرزادی - کوثر ایزک شیریان
ناشرشفاف
وضعیت کتاب
وضع ظاهرینو
مشخصات
زبان کتابفارسی
تعداد صفحه488
اندازه و نوعرقعی
سال انتشار1397
دوره چاپ1

سقلمه


مروری بر کتاب

بهبود تصمیم ها پیرامون سلامتی ، ثروت و شادی

کتاب «سقلمه» چگونگی تصمیم‌گیری‌های غیرمنطقی و انتخاب‌های غیرعقلانی را بررسی و نحوه بهبود تصمیمات روزمره توسط سازمان‌ها را بیان نموده است.

طبق اعلام کمیته نوبل مهم‌ترین موضوعی که نظر آنان را جلب کرد، به‌کارگیری روانشناسی در علم اقتصاد رفتاری و بررسی نحوه تصمیم‌گیری و انتخاب افراد بود. فعالیت‌های علمی تیلر اقتصاد رفتاری را که از مطالعه و ترکیب علم اقتصاد و روانشناسی متولدشده بود، وارد تحقیقات دانشگاهی کرد و کاربرد‌های مهم آن را برای جامعه جهانی آشکار ساخت.

به گفته ریچارد تیلر خط‌مشی اصلی مطالعات و پژوهش‌های او به دنبال رفتار‌های غیرمنطقی افراد در زندگی روزمره است، چراکه بسیاری از متغیرهای خارجی و داخلی همچون احساسات بر انتخاب و تصمیم افراد سایه گسترده‌اند. ریچارد تیلر در تحقیقات خود اثبات نموده که افراد مطابق با تئوری‌های اقتصادی رفتار نمی‌کنند.

مردم پول نقد خود را در حساب‌های ذهنی جداگانه‌ای مثل پول رهن، پول تعطیلات و پول بازنشستگی می‌گذارند و سرمایه‌گذاران نیز بیش‌ازاندازه به اخبار غیرقابل‌پیش‌بینی توجه می‌کنند…

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات