كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سفینه زندگی

سفینه زندگی ؛ پیتر کامنزید

نویسنده: هرمان هسه
مترجم: محمد بقایی ماکان
ناشر: تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 219
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

هرمان هسه در آثارش مبارزه جاودانه روح و زندگی را ترسیم نموده و با نگرشی هنرمندانه به دنبال ایحاد تعادل بین این دو پدیده قلم فرسوده‌است. هسه در خانواده‌ای اصلاح‌طلب در منطقه در جنوب آلمان به دنیا آمد و تحت تأثیر مادرش که مبلغ مذهبی در هندوستان بود، به فلسفه هندی روی آورد. از دهه سوم قرن بیستم، به عنوان تبعه سوئیس در منطقه «تسین» به گوشه گیری نشست.

گرایش به رومانتیسم و طبیعت‌گرایی از نمودهای چشم‌گیر آثار قدیمی‌تر هسه است. این سبک در یکی از اولین رمان‌هایش به نام پیتر کامنسیند (۱۹۰۴)، که با استقبال بی‌نظیری روبرو شد، به چشم می‌خورد.

در آغاز اسطوره بود خداوند در تلاش به منظور نمایاندن خود، روح هندوها ، یو نانیان، و آلمانی ها را با شکلی شاعرانه بیافرید و هنوز هم هر روز به آفرینش روح هر کودک به همان شکل شاعرانه ادامه می دهد. به گاه کودکی من به نام دریاچه کوهساران و جویباران جایی که به بار آمدم آشنا نبودم. چشم هایم به دریاچه پهناور و زنگارینی می نگریستند که آرام زیر آفتاب غنوده بود و سطح آن ، که انگار هزاران چراغ کوچک بر آن روشن کرده باشند ، می درخشید و میان دامنه های شیبدار کوهسارانی محصور مانده بود که بریدگی های بلندشان را برف های درخشان و آبشاران کوچک پر کرده بودند و بر دامنه های پر شیب از گیاه و از سبزه پوشیده شان باغ های میوه، کلبه ها و کومه ها و چار پایان خاکستری رنگ منطقه آلپی پراکنده شده بودند.....

کتاب ؛زندگی جوانی را شرح می دهد که دهکده محدود و کوچک خود را ترک می‌کند تا سراسر جهان را زیر پا گذارد، اما او جویای هنر است و به زندگی از خلال زیبایی‌ها می‌نگرد و هسه به وسیله او می‌تواند نظرهای شخصی را درباره هنر و سرنوشت آن بیان کند و در جریان این جهانگردی برتری زندگی طبیعی را بر شهری نشان دهد و تمدن غرب را سخت به باد انتقاد گیرد.

پیتر، قهرمان کتاب، پس از سرخوردگی از سیر و سیاحت به سرگردانی خویش پایان می‌دهد و به دهکده کوچک بازمی‌گردد و کمر اصلاح آن را برمی بندد. هسه در این اثر مسائل کودکی و نوجوانی را مطرح کرده وکسانی را وصف می‌کند که در جستجوی شناخت شخصیت خویش‌اند و غالبأ عصیان‌زده و گریزان از محیط زندگی، خود را به خطر می‌اندازد....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفینه زندگی

  • ناشر: تهران
  • کد کتاب: 95810 - 57/5
  • موجودی: در انبار
  • 375,000ریال
  • 290,000ریال

برچسب ها: هرمان هسه, محمد بقایی ماکان, داستان های آلمانی, داستان های کلاسیک, کتاب سفینه زندگی ؛ پیتر کامنزید