کتاب سفیدپوستان احمق فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات درسا

سفید پوستان احمق

نویسنده: مایکل مور
مترجم: مژگان انصاری راد
ناشر: لیوسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 383
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مایکل مور، مایه دردسر شرکت‌های آمریکایی، مزاحم سیاست‌های مزورانه و مخالف تمام شارلاتان‌هایی که باید با اردنگ بیرون‌شان کرد.  سفیدپوستان احمق تمام چیزهایی را می‌گوید که لازم است بدانید تا بفهمید چه عوضی‌های نازنینی بر ما حکومت می‌کنند. مهمتر از همه به ما می‌گوید که رئیس جمهور بوش چگونه انتخابات را تنها با کمک برادرش، پسرعمه‌اش و دار و دسته پدرش ربود، می‌گوید چگونه ثروتمندان همچنان ثروتمند می‌مانند درحالی که فشار اقتصادی روی امثال ما است و می‌گوید:

چگونه سیاستمداران به هر دری می‌زنند تا به کارهای نان و آب‌دار برسند. یک کتاب خنده‌دار خواندنی برای تمام کسانی که می‌خواهند بدانند حقه و کلک چیست و چگونه آنان با حقه زدن کارشان را پیش می‌برند.

کتاب سفید پوستان ابله نشانگر بخشی از افکار روشنفکری مستقل آمریکا است درباره ی مسایل پیش آمده ی سال های اخیر به ویژه به قدرت رسیدن نومحافظه کاران در آمریکا و نتایج زیانبار این قدرت یابی برای جامعه ی امریکا و مردم دنیا.مور در این کتاب با زبانی ساده و طنزی شیرین، اطلاعات قابل توجهی را از وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کنونی امریکا در اختیار خواننده می گذارد. این کتاب که هنوز در اروپا و امریکا جزو کتاب های پرفروش است برنده جایزه ی منتقدان بریتانیا نیز شده است.

نویسنده در این کتاب، دولت جورج دبلیو بوش و سیاست‌های دولت او را به باد انتقاد و گاه استهزاء می‌گیرد .وی همچنین در چند مورد، از پیروزی بوش در برابر "ال گور "کاندیدای جمهوری خواهان و رقیب بوش، با عنوان "کودتا "یاد می‌کند .سپس یاران او در "کودتا "را که اعضای دولت بوش هستند، با ذکر سوابق و خصوصیات، معرفی می‌کند و شخصیت آنها را نقد و ارزیابی می‌کند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفیدپوستان احمق

  • ناشر: درسا
  • کد کتاب: 78744 - 33/5
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 120,000ریال

برچسب ها: مایکل مور, مژگان انصاری راد, طنز آمریکایی, جامعه شناسی سیاسی, جامعه شناسی امریکا, آمریکا, نژاد پرستی, تبعیض نژادی, جامعه شناسی جنگ, کتاب سفید پوستان ابله