كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سفیدپوستان ابله

سفید پوستان ابله

نویسنده: مایکل مور
مترجم: شهریار خواجیان
ناشر: دیگر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

از دیرباز دو عامل خیر و شر در اندیشه بشری وجود داشته است ، که در برخی از مذاهب نیز نمود یافته است ، چنان که ایرانیان در دین باستانی خود به دو نیروی ایزدی و اهریمنی ایمان داشته اند . این موضوع در اسلام به گونه ای دیگر مطرح شده است . از این دو پدیده ، آنکه نماینده خوبی هاست سلامتی و شادابی و تندرستی و راستی و نیکی را حمایت می کند و آنکه نماینده بدی هاست فساد ، دزدی ، دغل کاری ، جهل و پدیده هایی از این دست را تقویت می کند .

مایکل مور نویسنده و فیلم ساز امریکایی، یکی از منتقدین پر سر و صدای بوش و سیاست های او است. تمام کتاب های او جزو پرفروش های آمریکا و اروپا بوده اند و کارهای سینمایی و تلویزیونی اش نیز جوایز متعددی از جمله امی و اسکار را به خود اختصاص داده اند.

کتاب سفید پوستان ابله نشانگر بخشی از افکار روشنفکری مستقل آمریکا است درباره ی مسایل پیش آمده ی سال های اخیر به ویژه به قدرت رسیدن نومحافظه کاران در آمریکا و نتایج زیانبار این قدرت یابی برای جامعه ی امریکا و مردم دنیا.مور در این کتاب با زبانی ساده و طنزی شیرین، اطلاعات قابل توجهی را از وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کنونی امریکا در اختیار خواننده می گذارد. این کتاب که هنوز در اروپا و امریکا جزو کتاب های پرفروش است برنده جایزه ی منتقدان بریتانیا نیز شده است.

نویسنده در این کتاب، دولت جورج دبلیو بوش و سیاست‌های دولت او را به باد انتقاد و گاه استهزاء می‌گیرد .وی همچنین در چند مورد، از پیروزی بوش در برابر "ال گور "کاندیدای جمهوری خواهان و رقیب بوش، با عنوان "کودتا "یاد می‌کند .سپس یاران او در "کودتا "را که اعضای دولت بوش هستند، با ذکر سوابق و خصوصیات، معرفی می‌کند و شخصیت آنها را نقد و ارزیابی می‌کند .

فهرست

بر شمردن نقاط ضعف و انتقاد از عملکردهای بوش در ماه‌های اول زمامداری
نقد و ارزیابی عملکرد دموکرات‌ها در قالب نقد سیاست‌های دولت بوش
سیاست‌های خارجی و مداخله جویی‌های بین‌المللی و منافعی که دولت فعلی آمریکا در مناطق مختلف جهان دنبال می‌کند
موقعیت آمریکایی‌ها در دنیا و نگرش مردم دنیا به دولت و مردم آمریکا
ناهنجاری‌های اجتماعی در امریکا
وضع نامطلوب آموزش و مدارس آمریکا
نگرانی‌هایی درباره محیط زیست
انتقاد از گسترش تولید سلاح‌های کشتار جمعی
نقد دست‌های پنهان شرکت‌های نفتی
مبادلات اقتصادی و جابجایی‌های عظیم پولی
مشخصات سرمایه‌داری امروز و نمود آن در امریکا 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفیدپوستان ابله

  • ناشر: دیگر
  • کد کتاب: 62866 - 38/4
  • موجودی: در انبار
  • 180,000ریال
  • 145,000ریال

برچسب ها: مایکل مور, شهریار خواجیان, طنز آمریکایی, جامعه شناسی سیاسی, جامعه شناسی امریکا, آمریکا, نژاد پرستی, تبعیض نژادی, جامعه شناسی جنگ, کتاب سفید پوستان ابله