کتاب سفر زندگی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی

سفر زندگی

نویسنده: جیمز هالیس
مترجم: مرتضی نظری
ناشر: بنیاد فرهنگ زندگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 248
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2 

مروری بر کتاب 

اگر سؤالات ما در نیمه ی دوم زندگی اینها باشند ؛ من چگونه می‌توانم به امنیت مالی دست پیدا کنم؟ ، چگونه خوشبخت شوم؟ ، چگونه می‌توانم کسی را پیدا کنم که مراقب من باشد؟ ، چگونه می‌توانم کاری کنم که دیگران مرا دوست داشته باشند؟ ؛ در این صورت زندگی ما محدود خواهد شد. زیرا با وجود این که این دغدغه خاطرها طبیعی و قابل درک هستند ، برای دستور کار روح در نیمه ی‌ دوم زندگی بیش ‌از ‌حد کوچک اند. به این ترتیب ، همان‌گونه‌ که یونگ می‌گوید: "با کفش‌هایی راه می‌رویم که بیش ‌ا‌ز‌ حد کوچک هستند." وقتی با کفش‌هایی راه می‌رویم که بیش از حد کوچک‌اند ، زندگی‌هایی را خواهیم زیست که بیش از حد کوچک هستند.

دکتر جیمز هالیس رئیس انستیتو یونگ واشنگتن ، ده سوال مهم و اساسی را در این کتاب طرح می کند که اگر سوالات جدی زندگی ما شوند ، باید منتظر یک بلوغ روانی حیرت انگیز در زندگی مان باشیم. ما به طرز رقت باری فرار می کنیم از دادن پاسخ به این سوالات ؛ از اینکه وجود پر عظمت خود را بفهمیم و آن را زندگی کنیم. عجیب است که اکثر آدمها به زندگی حقیرانه و درگیر بودن با سوالات حقیرانه بیشتر خو می کنند تا رفتن به سمت زندگی باعظمت و بزرگتر.

هالیس میگوید: "در جایی که ما متوجه نیستیم و حتی حاضر به همکاری برای رشدمان نیستیم ، روان دست به کار می شود و رنجی را به زندگی ما ورود می دهد ، تا ما در سفر زندگیمان تشویق شویم از آنچه آشنا بوده گام فراتر نهیم و به ناشناخته ها قدم بگذاریم."

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفر زندگی

  • 400,000ریال
  • 400,000ریال

برچسب ها: جیمز هالیس, مرتضی نظری, خودشناسی, روانشناسی تحلیلی, یونگ, روانکاوی, روانشناسی زندگی, کتاب سفر زندگی