كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سفر روس

سفر روس

نویسنده: جلال آل احمد
ناشر: برگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 336
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

جلال سال 1343 به روسیه رفت.به دعوت انجمن فرهنگی ایران و شوروی رفت.دعوت شده بود تا در هفتمین کنگره مردم شناسی مسکو شرکت کند.کنگره یک هفته دایر بود اما سفر جلال سی و یک روز کش آمد.جلال 41 ساله که از بند حزب توده رها شده به مسکو می رود و تشنه جرعه ای از حق می باشد. جلال در بازگشت از سفر روس، 170 صفحه کوچک یادداشت می آورد.یادداشت هایی یکسره رمزی و انگار کد گذاری شده برای یاد و ذهن خودش.این کتاب حاصل ان یادداشت هاست.

...شاهد مرگ کلی یک فرهنگ بودن. این حاصل قرن‌ها کوشش بشری و آخر به ازای مرگ -چه چیز دیگر از این آدمی‌زاد قرار است بر این صفحه‌ی خاک بماند؟ ... احساس می‌کنم که مرخصم. با همه‌ی این شور و منت‌ها. و هیچ حال نوشتن نیست. ... آن‌قدر در این شهر دلم گرفته که نگو و اصلاً نمی‌دانم چرا.

انگار اگر سمرقند، سمرقند بود حالا مرا می‌کردند حاکمش یا نماینده‌ی مجلسش!... ولی آخر بیایی به زیارت حوزه‌ی زبان مادری‌ات و ببینی که دنیا چه برگشته است. نه به تکامل که به بی‌معنایی!... رها کنم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفر روس

  • ناشر: برگ
  • کد کتاب: 90075
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جلال آل احمد, روسیه, شوروی, سفرنامه, حزب توده, کتاب سفر روس