دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سفر روس

سفر روس

نویسنده: جلال آل احمد
ناشر: برگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 336
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو


مروری بر کتاب 

جلال سال 1343 به روسیه رفت.به دعوت انجمن فرهنگی ایران و شوروی رفت.دعوت شده بود تا در هفتمین کنگره مردم شناسی مسکو شرکت کند.کنگره یک هفته دایر بود اما سفر جلال سی و یک روز کش آمد.جلال 41 ساله که از بند حزب توده رها شده به مسکو می رود و تشنه جرعه ای از حق می باشد. جلال در بازگشت از سفر روس، 170 صفحه کوچک یادداشت می آورد.یادداشت هایی یکسره رمزی و انگار کد گذاری شده برای یاد و ذهن خودش.این کتاب حاصل ان یادداشت هاست.

...شاهد مرگ کلی یک فرهنگ بودن. این حاصل قرن‌ها کوشش بشری و آخر به ازای مرگ -چه چیز دیگر از این آدمی‌زاد قرار است بر این صفحه‌ی خاک بماند؟ ... احساس می‌کنم که مرخصم. با همه‌ی این شور و منت‌ها. و هیچ حال نوشتن نیست. ... آن‌قدر در این شهر دلم گرفته که نگو و اصلاً نمی‌دانم چرا.

انگار اگر سمرقند، سمرقند بود حالا مرا می‌کردند حاکمش یا نماینده‌ی مجلسش!... ولی آخر بیایی به زیارت حوزه‌ی زبان مادری‌ات و ببینی که دنیا چه برگشته است. نه به تکامل که به بی‌معنایی!... رها کنم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات