سفر درونی

سفر درونی

نویسنده: رومن رولان
مترجم: م . ا . به آذین
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 352
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

این کتاب شامل یک سری یادداشت ها و دستنویس های سفر و همچنین برخی از نوشته هائی که در زمان خودش بنا به دلایلی چاپ نشده بود. ضمن اینکه رومن رولان قصد داشته این نوشته ها قبل از مرگش چاپ و منتشر نشود ولی گویا به سبب تنگناهای مالی در سال 1942 تصمیم به چاپ آن می گیرد

...زبان اکنون بویژه در باره آینده در بند است، زیرا فرمانروایان روز بر آنند که خود در اختیارش گیرند،- چیزی که همواره آرزوی برنیامدنی قدرتهای یک روزه بوده است. پس ، برای ما، تنها گذشته می ماند، و قدرت روز شتابی ندارد که با ما بر سر آن به دعوی برخیزد. این چیزها، برای کسانی که گرد میز نشسته اند، پس مانده ها و ریخت و پاش ضیافت است.و مرا همین کفایت می کند .


برای پیرمرد خوش حافظه ای چون من که در سفر دور و درازش هوش روشن یاب و نگاه تیز بین خود را از دست نداده ، میدان روزهای دیرین به اندازه کافی فراخ است. برای آن کس که دیدن میداند، هر دقیقه ای که از آن درست بهره گیرد، جوهر هم آنچه بود و هم آنچه خواهد بود را در خود دارد.

مگر نمی دانیم که کیهان ما ، چنان که اینشتاین می گوید، همچون مار جاودانگی دم خود را به دندان می خاید؟ و اگر همه و هر کس بخواهد به این گفته بگروند، می توان پنداشت که، در رابطه چشم و پرتو نورانی ، پرتوی که رو به پیش روان گشته است از پشت به دید چشم خواهد آمد. پس، به آن پشت می کنیم تا رودررویش داشته باشیم و ببینیمش که از ژرفنای شب کیهانی بدر می جهد!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفر درونی

  • ناشر: نیلوفر
  • کد کتاب: 56942- 102/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رومن رولان, م . ا . به آذین, داستان های فرانسوی, مقالات ادبی, کتاب سفر درونی