كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سفر به عالم برزخ

سفر به عالم برزخ

نویسنده: علیرضا اسدالهی فرد
ناشر: صبح پیروزی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 190
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 9

 

مروری بر کتاب

انسان‌ها پس از مرگ در عالمی بین دنیا و آخرت به نام عالم برزخ زندگی خواهند کرد. تا زمانی که روز قیامت فرارسد و همه انسان‌ها در جهان آخرت حساب رسی شوند. عالم برزخ که عالمی مانند خواب انسان است، مادی نیست؛ اما برخی از لوازم ماده؛ مانند شکل، زمان و مکان را دارد.
انسان‌ها بسته به نوع اعمالشان در دنیا در عالم برزخ به نوعی زندگی خواهند کرد و در جای خاصی هستند.خیرات و اعمال نیک بازماندگان همانند باقیات الصالحات برای مردگان در عالم برزخ و عالم قیامت سودمند است و این را هم می‌توان در روایات دید و هم عقلایی است.

کتاب سفر به عالم برزخ  در دو قسمت ، که قسمت اول تحت عنوان پیش گفتار در رابطه با « برزخ » بوده و از سه بخش تشکیل شده است . و در قسمت دوم که « سفر به عالم  برزخ» می باشد از دو بخش که بخش اول ، « دیدار از اهل جهنم » و در بخش دوم ، « دیدار از اهل بهشت » می باشد نگاشته شده است .

در « سفر برزخی » ، سعی شده از « جهنم و بهشت برزخی و اهل آنها » و از چگونگی احوال آنان با استفاده از قرآن و روایات به صورت داستان ، ساده و شیرین بیان شود . یکی از موضوعهایی که انسان را از طغیان و ظلم و حتی گناهان کوچک باز می دارد این است که انسان یقین داشته باشد هر کاری که انجام می دهد ضبط و ثبت شده و برای آن کردار ، جزا خواهد دید .

اگر ما در این دنیا اعمال ناشایست را ملاحظه می کنیم ، و اگر ما در جهان پهناور انواع و اقسام انسانها ، با خصلتهای متفاوت را می بینیم . و اگر ما عده ای را خوب و عده ای را بد می بینیم .همه و همه برای این است که سطح باورها به این موضوع که حسابی هست و کتابی ، یقین پیدا نماید یا باید خود دیده باشد و یا اینکه به آورنده خبر ، اطمینان داشته باشد و تا انسان به باور نرسد امکان مواظبت و مراقبت به حداقل نخواهد رسید .

اگر انسانها در رفتارهای اجتماعی و برخوردهای نوعی ، از دیدگاه محاسبه بهره مند باشند یعنی بدانند هیچ عملی از آنها سر نمی زند مگر اینکه حسابگری او را به حسابرسی فرخواهد خواست ، ناهنجارهای اجتماعی رخ نخواهد داد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفر به عالم برزخ

  • 150,000ریال
  • 130,000ریال

برچسب ها: علیرضا اسدالهی فرد, زندگی پس از مرگ, برزخ, مرگ, روانشناسی مرگ, مرگ, کتاب سفر به عالم برزخ