دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سفر به خیر آقای رئیس جمهور و ده داستان دیگر

سفر به خیر آقای رئیس جمهور

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز
مترجم: فرزام حبیبی اصفهانی
ناشر: چلچله
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ : 3

 

مروری بر کتاب 

یازده داستان کوتاه

این مجموعه چهارمین مجموعه‌ی داستان‌های کوتاه این نویسنده است. آن‌چه این اثر را از سایر آثار مارکز متمایز می‌سازد، محل وقوع حوادث و فضای داستان‌هاست. به این معنی که داستان‌های این مجموعه، بدبیاری‌های مردمان آمریکای لاتین در مکان‌هایی دوردست و در اروپا را تصویر می‌کند و نویسنده با الهام از حرفه‌ی روزنامه‌نگاری که اهمیت بسیاری برای آن قائل است- با گذری از نئورئالیسم جادویی، خاطرات اعجاب آور خود را به رشته‌ی تحریر می‌کشد.

وجود شخصیت‌هایی چون پابلو نرودا، چزاره زاواتینی و دیگران در متن داستان موید این مساله است. خود مارکز در مصاحبه‌ای گفته است: «این داستان‌ها قطعا، قطعاتی از خاطرات خود من هستند که آن‌ها را از دفتر گمشده‌ام بازسازی و بازآفرینی کرده‌ام.»

از وقتی سانسور برقرار شده روزنامه ها فقط درباره اروپا می نویسن . بهترین کار اینه که اروپایی ها بلند شن بیان این جا ، ما هم پاشیم بریم اونجا . به این ترتیب هر کس می دونه تو کشورش چی می گذره .

در روستا تختی پیدا نکردند که او را رویش بخوابانند؛ و میزی پیدا نشد که در مراسم شب زنده داری تاب سنگینی او را داشته باشد نه شلوار مهمانی بلند قد ترین مرد اندازه‌اش بود، نه پیراهن‌های روز تعطیل چاق ترین مرد و نه کفش‌های مردی که پایش از همه بزرگتر بود. زن‌ها که مسحور بزرگی و زیبایی او شده بودند، تصمیم گرفتند از پارچه یک بادبان بزرگ برایش شلوار بدوزند و با پیراهن کتان عروسی یکی از زن‌ها پیراهن درست کنند تا هنگام مرگ نیز وقار‌ش حفظ شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات