كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سفر به انتهای شب

سفر به انتهای شب

نویسنده: لویی فردیناند سلین
مترجم: فرهاد غبرایی
ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 534
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 2

کیفیت : باز چاپ از کتاب سال 1377

 

مروری بر کتاب

رمان سفر به انتهای شب ، یکی از بزرگترین شاهکارهای ادبیات فرانسه است .هنگامیکه دکترلویی فردینان سلین در سن 38 سالگی دست نویس رمان خود سفر به انتهای شب را برای چاپ فرستاد ، ناشرش او را همتای شکسپیرو دانته و... خواند و رمان فروش زیادی کرد. پس از انتشار سفر به انتهای شب نویسندگان زیادی ، چون هنری میلر و دیگران او را بسیار ستودند و وی را همپای بزرگانی چون جویس ، پروست ، فاکنر و کافکا دانستند.

سفر به انتهای شب، داستان جوانی است که هستی اش را بر سر مخالفت با اخلاق ریاکارانه ی جامعه ی بورژوازی، به قمار میگذارد. موقعیت دوگانه ی این شخصیت، کمک میکند تا نویسنده هر چه بهتر تناقضات جامعه ی مدرن را برملا کند.  در تاریخ ادبیات نویسنده هایی هستند که زبان و ادبیات کشور و فرهنگ خویش را از رکود و بی ثمری نجات داده اند . آن را احیا کرده اند و به آن روحی دوباره دمیده اند .

یکی از آن ها لویی سلین است که با تغییراتی که در زبان ادبی فرانسه داد به یکی از غول های ادبیات فرانسه ی قرن بیستم بدل شد . او از همان اولین کتابش یعنی سفر به انتهای شب ، این کار را آغاز کرد . عده ی بسیاری این رمان را اتوبیو گرافی خود سلین می دانند . قهرمان کتاب خود سلین است ، با همان بدعنقی ، کج خلقی و سردرگمی .

خواندن کتاب های سلین ( به خصوص از سفر به انتهای شب به بعد ) مثل شنا کردن در مغز افراد مختلف است ، مغزی که چون لانه ی مورچگان هزاران سوراخ دارد و همیشه راهت را در آنجا گم می کنی ولی شاید روزی به مقصد برسی ....جنگی که سلین معرفی می کند مانند سروده‌های شاعران نیست بلکه امری بدون قالب است که با هذیان‌گویی و جرقه های نورانی آتش زدن روستاها و شانس برخورد مبارزان بی‌عقیده و ترسو مشخص می‌شود.

فردینان سلین تنفر و خشم خود را از آنچه حماقت و دورویی جامعه می‌داند، در سرتاسر این کتاب گسترش داده است. کتاب پر است از اصطلاحات عامیانه و زشت و به صورت محاوره‌ای نوشته شده و در واقع یک سمفونی ناپسند از خشونت، ظلم و پوچ گرایی است. این کتاب هنگامی که برای اولین بار در فرانسه به چاپ رسید، منتقدان را شوکه کرد اما به زودی به موفقیت زیادی رسید و در سال ۱۹۵۲ که در آمریکا منتشر شد، به شهرت عظیمی دست یافت.

 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفر به انتهای شب

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 101742 - 202/2
  • موجودی: در انبار
  • 700,000ریال

برچسب ها: لویی فردیناند سلین, مهدی غبرایی, داستان های کلاسیک, داستان های فرانسوی, کتاب سفر به انتهای شب ؛ کپی