كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سفرنامه پلان کارپن

سفرنامه پلان کارپن

نویسنده: پلان کارپن
مترجم: ولی الله شادان
ناشر: یساولی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 132
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

نخستین سفیر واتیکان در دربار مغول

پلان کارپن را که پاپ اعظم موسوم به اینوسان چهارم به همراه نامه هایی به دربار مغولان روانه کرده بود، ماموریت داشت از طرف پاپ، خان مغول را از حمله به سایر ملل منع کرده به مذهب مسیحی دعوت کند. کارپن در قوریلتای شاهد تاج گذاری گیوک در «قراقروم» بود و تصویر زنده ای از آن روزها ترسیم می کند: 
عیسویان به ما می گفتند که امپراتور به زودی به دین عیسوی گروش پیدا خواهد کرد، چون او منشیان و کشیشان عیسوی را نزد خود نگهداری نموده، پیوسته در برابر چادر بزرگ او کلیسای مسیحی وجود دارد و در آن کلیسا در برابر همه مردم مراسم دینی برابر آداب کلیسای یونانی انجام می شود و ناقوس کلیسا هر بار به صدا در می آید

.. پلان کارپن یکی از مهم‌ترین سیاحان غربی که از نزدیک با زندگی مغولان آشنا شده است، درباره زنان مغول می‌نویسد: «همه کارها با زنان است: دوختن پوستین، جامه، چکمه و کفش و همه چیز‌های چرمی، بردن ارابه و بارکردن و تعمیر آن و بار کردن شتر نیز با زنان است. آنها در کار خود بسیار تندکار و بردبار هستند. همه زنان شلوار می‌پوشند و برخی از آنان همانند مردان تیرانداز زبردستی هستند...

...مغولان قانون و آیینی بر پرستش خداوند ندارند و- تا آنجا که دیدیم- آنها کسی را وادار به ترک دین و آیین خود نمی نمایند... مغولان در آینده چه می خواهند کرد، ما خود چیزی نمی دانیم. گروهی می پندارند که اگر خدای نخواسته بر جهان چیره شوند، آنها همه را وادار به سجده بر بت های خود خواهند کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفرنامه پلان کارپن

  • ناشر: یساولی
  • کد کتاب: 56400 - 25/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پلان کارپن, ولی الله شادان, سفرنامه, تاریخ مغول, ایران و مغول, مغول, کتاب سفرنامه پلان کارپن