كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سفرنامه ناصرالدین شاه به مازندران

سفرنامه ناصرالدین شاه به مازندران

نویسنده: ناصرالدین شاه قاجار - فرشاد ابریشمی
ناشر: ابریشمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

در دوران طلایی سلطنت ناصرالدین شاه که بیش از 49 سال به طول انجامید، ایران شاهد دگرگونی‌های فراوان شد. وی در این مدت چندین سفر به نقاط مختلف ایران و خارج از کشور داشت. مهم‌ترین سفرهای اروپایی وی در سال‌های 1290 هـ . ق، 1295 هـ ق و 1306 هـ . ق اتفاق افتاد. همچنین سفر عتبات عالیات و چندین سفر به نقاط ایران از جمله عراق عجم، مازندران و شمال ایران و نیز زیارت مرقد مطهر امام رضا (ع) در خراسان شش‌ماه و سفر دوم وی بیش از چهار ماه به طول انجامید.

"ناصرالدین شاه قاجار" از 30 شهریور تا 27 آذر 1254 هجری شمسی به قصد شکار و تفریح و خوش گذرانی به خطه سرسبز مازندران سفر کرده و خاطرات روزانه خود را در 278 صفحه خود سطری نوشته است. این کتاب منبعی مهم در مازندران شناسی و تاریخ سیاسی قاجاریه و نیز شناخت شخصیتهای این دوره به شمار می آید، هر چند به ظاهر "شکارنامه" ای است از پادشاهی فاسد، ستم پیشه، نالایق و دیکتاتور

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفرنامه ناصرالدین شاه به مازندران

  • ناشر: ابریشمی
  • کد کتاب: 30996
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 180,000ریال

برچسب ها: ناصرالدین شاه قاجار, فرشاد ابریشمی, سفرنامه, تاریخ اجتماعی قاجار, کتاب سفرنامه ناصرالدین شاه به مازندران