دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سفرنامه ماژلان

سفرنامه ماژلان

نویسنده: پیگافتا دی لومبارد
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

ماژلان که در خانوادهای اشرافی متولد شده بود، ابتدا در دربار شاه جان دوم به عنوان پیشخدمت مشغول به کار شد. اما بعد زندگی در لیسبون که آن زمان از مراکز علوم در اروپا بود، باعث شد او به تحصیل در جغرافیاونجوم بپردازد و کم کم به دریانوردی علاقه‌مند شود. ماژلان فقط ۲۰ سال داشت که اولین ماموریت دریایی خود را آن هم به مقصدی بسیار دور یعنی هند تجربه کرد. اتفاقا در همین سفر بود که او به خاطر شجاعتش در جنگی در شهر کیلوا (تانزانیای امروز) نشان سلحشوری گرفت. سال بعد او به هند شرقی یا همان اندونزی رفت و چهار سال بعد رسما ناخدا شد و این شروع ماجراجویی‌های ماژلان بود...

سفرنامه ماژلان که بی تردید بزرگترین و حیرت انگیزترین ماجرای دریانوردی تاریخ بشر باید نام گیرد و گرفته به دو بخش مرتبط به هم تقسیم می شود:
تهیه مقدمات و حرکت از اسپانیا به جانب مغرب.گذشتن از تنگه ماژلان و رسیدن به سرزمینهای دور و اغلب ناشناخته تا آن زمان و جزایر ادویه که هدف اصلی سفر هیئت بود.

سفرنامه ماژلان نام یک کتاب ادبی است که توسط آنتونیو پیگافتا، نویسندهٔ اهل ایتالیا نوشته شده‌است. این کتاب یکی از آثار ادبی برجستهٔ جهان است. سفرنامه ماژلان بی تردید بزرگترین و حیرت انگیزترین ماجرای دریانوردی تاریخ بشر باید نام گیرد و گرفته است.اصل این کتاب در کتابخانه‌ای در واتیکان نگهداری می‌شود.

فردیناند ماژلان جهانگرد و دریانوردی پرتغالی بود که به دولت اسپانیا خدمت می‌کرد. او نخستین کسی بود که در جهت غرب از اروپا به آسیا رفت و در اقیانوس آرام کشتی راند. ماژلان همچنین نخستین کسی بود که با هدف دور زدن کره زمین، رهبری یک ناوگان اکتشافی را عهده‌دار شد. اگرچه خود در میانهٔ سفر درگذشت، گروهی از افراد و ناوگانش توانستند در ۱۵۲۲ میلادی کرهٔ زمین را با موفقیت دور بزنند و به اروپا بازگردند.

آنتونیو پیگافتا، نویسنده ایتالیایی کتاب سفرنامه ماژلان به عنوان منشی مخصوص این جهانگرد معروف، در اولین سفر دور دنیا را، او را همراهی کرد. آنتونیو پیگافتا بیست سال بیشتر نداشت که نقشه‌کش فردیناند ماژلان شد. او جزو ۱۸ نفری است که برای اولین بار به دور دنیا گشته اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات