دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سفرنامه مارکوپولو

سفرنامه مارکوپولو

نویسنده: مارکو پلو , جان ماسفیلد
مترجم: حبیب الله صحیحی
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 326
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1350 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی ؛ صفحه اول و آخر مهر کتابخانه دارد و در شه صفحه کتاب خط خوردگی و نوشته وجود دارد

مروری بر کتاب 

مارکوپولو جهانگرد مشهور ونیزی در سال 1254 میلادی متولد شد . پدرش نیکولوپولو بازرگان سرشناس بود که برای تجارت به سرزمین های دور دست سفر می کرد مارکو که داستان سفرهای پرماجرای پدر را از زبان مادر شنیده بود از همان کودکی به سفرهای دریایی و دیدن سرزمین های ناشناخته علاقه داشت .روزها در بندرگاه گردش می کرد و از دیدن کشتی های بزرگ بادبانی ، غرق شگفتی می شد . نوشته های عربی و چینی روی بسته های کالا را می دید و دلش می خواست معنای این اشکال عجیب را کشف کند . شنیده بود کشتی هایی که از مشرق زمین می آیند ، کالاهایی چون ابریشم ، ادویه و جواهرات گرانبها با خود می آورند .

اهمیت همه جانبه سفرنامه‌ها از نظر تحقیقات تاریخی و جغرافیایی‌ هنوز آن‌چنان‌که باید روشن نشده است،درحالی‌که در لابلای سطور این‌ سفرنامه‌ها،بسیاری از نکات تاریخی،جغرافیایی،جامعه‌شناسی،گیاه‌شناسی، پزشکی و مسائل اقتصادی قابل تعمق یافت می‌شود.در میان کشورهای مشرق‌ زمین،سفرنامه‌نویسی بویژه در میان جغرافیدانان مسلمان اعم از ایرانی و غیره از استقبال خاصی برخوردار بوده،و یافته‌ها و یا تجربه‌های این سیاحان‌ به صورت کتابهایی مانند المسالک و الممالک و یا رحله به یادگار مانده است‌.

در میان سفرنامه‌های اروپائیانی که به مشرق زمین سفر کرده‌اند،سفرنامهء مار کوپولو به سبب دارا بودن زمینه‌های مختلف علمی،بویژه جغرافیای‌ تاریخی دارای اهمیت ویژه‌ای است. مارکو در سال 652 ق/1254 م در شره ونیز به دنیا آمد و سفر خویش را در معیت پدر و عموی خود،نیکولو و مافئو در سفر دوم آنان به شرق،در حدود سال 669 ق/1270 م آغاز کرد.سفر مارکو در سرزمینهایی مانند فلسطین، ایران،ترکستان و سرانجام چین ادامه یافت و بازگشت وی نیز در سال 692 ق/1292 م از طریق سوماترا،جاوه،سیلان،سواحل هندوستان،ایران و بالاخره سواحل دریای سیاه،قسطنطنیه و سرانجام ونیز صورت گرفت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات