منو
سبد خرید

سفرنامه فریزر

سفرنامه فریزر
درحال حاضر موجود نمی باشد
سفرنامه فریزر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 56356 - 24/3
  • وزن: 1.20kg
  • UPC: 95
0 ریال

سفرنامه فریزر

نویسنده: جیمز بیلی فریزر
مترجم: منوچهر امیری
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 620
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو
 

مروری بر کتاب 
سفرنامه فریزر معروف به سفر زمستانی از مرز ایران تا تهران و دیگر شهرهای ایران

جیمز بیلی فریزر ، نقاش، سیاح و سفرنامه‌نویس اسکاتلندی است که چند سال در ایران زیسته است.جیمز، در آغاز جوانی به هند غربی و از آن‌جا به هندوستان سفر کرد. او، پس از آن‌که از یافتن کاری مناسب در هند نومید شد، در سال ۱۸۲۱ تصمیم گرفت از راه بوشهر و تهران، به میهنش بازگردد.

در قم، با لباس مبدل وارد حرم حضرت معصومه (ع) شد، ولی در مشهد با کمک یک دوست روحانی، تبدیل به یک مسلمان واقعی شد و توانست وارد حرم شود و بی‌آن‌که کسی مزاحمش شود، طرح‌هائی بکشد.فریزر پس از شش هفته اقامت در مشهد، رهسپار غرب شد و از راه ترکمن‌صحرا به استرآباد (گرگان) رفت و سپس در امتداد ساحل دریای خزر، به اردبیل و تبریز و ارومیه سفر کرد. او پس از کمابیش هشت ماه اقامت در ایران، در ۱۸۲۳ به خانه خود در اسکاتلند رسید.

از آن پس طی ده سال، هفت کتاب بزرگ شامل سفرنامه و داستان نوشت که همه آن‌ها، جز یکی، زمینه ایرانی دارد. سفرنامه خراسان در سال‌های ۱۸۲۱ و ۱۸۲۲ و سفرها و ماجراها در ایالات ایرانی ساحل جنوبی دریای خزر، دربرگیرنده اطلاعاتی گرانبها درباره منطفه‌ای است که در آن هنگام برای دنیای خارج تقریباً ناشناخته بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات