كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سفارت نامه خوارزم

سفارت نامه خوارزم

نویسنده: رضاقلی خان هدایت 
به کوشش علی حصوری

ناشر: طهوری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 192
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

سفارتنامه خوارزم یا سفرنامه رضا قلی خان هدایت سفر وی به خوارزم است که به منظور دیدار و رایزنی با محمد امین خوارزمشاه انجام شده است. در حقیقت وی از طرف دربار قاجار مأمور انجام این مهم شده بود که به نحو احسن از عهده آن برآمد. وی در این کتاب در حین شرح سفر و مناظر دیدنی خوارزم، اشعاری را نیز سروده. علاوه بر این در این کتاب، اطلاعات زیادی از فرهنگ و آداب و رسوم و حتی بازارهای سرزمین خوارزم آمده که جالب توجه است.

این کتاب اولین بار (1876 م) به کوشش شارل شفر فرانسوی به فرانسه ترجمه و همراه با یادداشت هایی در مصر چاپ شد. در چاپ دوم این کتاب که به کوشش علی حصوری انجام شده، بعضی اغلاطی که در چاپ خط نستعلیق صورت گرفته بود، تصحیح شده است. رضا قلی خان هدایت در پایان کتاب، فتح نامه را سروده که گزارش جنگ خان خیوه و جدال های خراسان و خوارزم است که منجر به کشته شدن خان و پایان یافتن یاغی گری خوارزمیان شد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سفارت نامه خوارزم

  • ناشر: طهوری
  • کد کتاب: 102210 - 21/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رضاقلی خان هدایت, علی حصوری, سفرنامه, تاریخ شاهان ایران, تاریخ اجتماعی ایران, خوارزمشاهیان, کتاب سفارت نامه خوارزم