كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سعدی چرخ ادب

سعدی چرخ ادب

نویسنده: علی بهادری - فاطمه ممیزی
ناشر: علمی - آسونه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 372
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

انتخاب عنوان سعدی چرخ ادب برای پروین اعتصامی، اقتباسی از کلام وی و قیاسی است از آنچه به تشابه میان او و سعدی وجود دارد. پروین، پندها و پیام هایی را که در پیکره ی شعر خود بازتاب می دهد، همچون مفاهیم سعدی، عمیق، وسیع و متنوعه است و این ویژگی او را بیش از هر زن دیگری در میان زنان و مردان سخنور و شاعر یگانه نموده و او را تالی سعدی ساخته است. پروین، حسب حدت ذن و قدرت اندیشه و معیار بی نظیرش در سنجش شرف انسانی و اخلاق، و پاسداشت آن دسته از ارزش های والای فرهنگ ایران که جز میراث نوع بشر در همه عالم است و نیز انبوه قصه ها و مناظرات و تمثیلاتی که آفریده، نه تنها بزرگ ترین شاعر سنتی زن ایرانی، که یکی از برازنده ترین شاعران کل تاریخ ادبیات فارسی است.

به زعم نگارندگان این کتاب، پروین در ادبیات فارسی است. پروین در میان جماعت زنان در ادب پارسی، قدر و منزلتی برابر با جناب شیخ مصلح الدین سعدی در میان مردان دارد و انتخاب عنوان وزین سعدی چرخ ادب تابعی از این دریافت و ادراک است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سعدی چرخ ادب

  • ناشر: علمی
  • کد کتاب: 41797
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 315,000ریال

برچسب ها: علی بهادری, فاطمه ممیزی, نقد شعر, نقد ادبی, شعر نو, پروین اعتصامی, کتاب سعدی چرخ ادب