كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سعادت نامه

سعادت نامه

نویسنده: سلطان علی شاه گنابادی
ناشر: خانقاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 210
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

سلسله نعمت‌اللهی یکی از طریقت‌های تصوف است که توسط سید نورالدین شاه نعمت‌الله ولی در قرن هشتم هجری ایجاد شده است. سلسله نعمت‌اللهی در عصر حاضر از معروفترین شاخه‌های تصوف است.
کلمه نعمت‌اللهی از نام شاه نعمت‌الله ولی گرفته شده و چون در دوران ایشان، پیروان او را "نعمت‌اللهی" می‌خواندند، این عنوان به کسانی که بعد از وی از عقاید و روش صوفیانه وی تبعیت کردند، داده شد. قبل از شاه نعمت‌الله نام طریقت همنام با قطب وقت بوده، چنانکه در زمان معروف کرخی به معروفیه و در زمان جنید بغدادی به جنیدیه مشهور بوده است

...نویسنده این کتاب در نوجوانی به تحصیلات مقدماتی و فراگیری علوم ادبی پرداخت ، در مشهد فقه و تفسیر و حدیث را آموخت و به سبزوار رفت. مدتی در محضر درس حاج ملاهادی سبزواری به کسب حکمت مشغول شد ، سپس به همراه حاج محمد کاظم سعادت علی‌شاه اصفهانی ، قطب سلسلهٔ نعمت‌اللهی ، به مشهد و اصفهان رفت و از او خرقهٔ ارشاد گرفت و به بیدخت بازگشت ، به مکه رفت و به تهران آمد. سرانجام او را در بیدخت کشتند و در تپهٔ مجاور آن بخش به خاک سپردند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سعادت نامه

  • 0ریال

برچسب ها: سلطان علی شاه گنابادی, عرفان اسلامی, صوفیگری, تصوف, ادبیات عرفانی, ادبیات تصوف, کتاب سعادت نامه